ATEŞİ VER MEŞEYE ÇEKİL KÖŞEYETürkiye uzun yıllardır bazı ülkeler ve onların ülkemiz içindeki uzantıları Türkiye yi bölmek parçalamak buda olmasa gücünü zayıflatmak amacıyla var güçleriyle saldırıyorlar.
Pkk terörüne 15 Agustus 1985 de ilk şehidimizi vermiştik.  Aradan geçen bunca zamana rağmen terör olayları bazen hafifledi bazen de dış güçlerin destek ve yardımlarıyla alevlendi 2001 yılından sonra göreve gelen hükümet kardeşlik dedi, barış dedi ancak bir sonuca ulaşamadı. Türkiye de binlerce insan hayatını kaybederken sözde dost ve müttefik ülkeler sadece timsah gözyaşı akıttılar sözde destek mesajı verdiler.
Fransa da yaşanan terör olayında 12 Fransız vatandaşının hayatını kaybetmesi tüm dünyayı ayağı kaldırdı. Dünya liderleri Paris’e giderek terör e karşı arkanızdayız mesajı verdiler. Türkiye de 35 yıldır yaklaşık 40-45 bin insanımızı kaybettik, kimse Türkiye’ye gelip teröre karşı arkanızdayız demediler, diyemezlerde çünkü terörün finansmanını sağlayan bu alçaklar zaten. Biz sadece içerde mücadele ederek terörü sonlandıramayız. Teröre destek veren ve canımızı yakan ülkelerin bu yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını göstermek lazım. Bugüne kadar yaptıkları hep yanlarına kar kaldı. ATEŞİ VERDİLER MEŞEYE ÇEKİLDİLER KÖŞEYE.
Türkiye de analar ağladı, babalar ağladı, eşler ağladı çocuklar yetim ve öksüz kaldı. Sadece eylemi yapanı değil onların maşalarını ellerinde bulunduranlarında bir şekilde cezalandırmak ve yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını göstermek zorundayız zira büyük devletler böyle yapıyor.
Hatırlayın Rusya da Çeçen olaylarının artış göstermesi sonrasında Türkiye nin olaya dahilinin olduğunu düşünen Rusya, Türkiye ye bir uyarıda bulundu Rus dış işleri bakanı Sergiy Lavrov “ evinin duvarları camdan olan başkasının penceresine taş atmasın ‘’demişti. Bu uyarıdan sonra Türkiye nin bazı şehirlerinde çeçen komutanlara yönelik suikast girişimleri oldu. Rusya da Çeçen olayları hemen hemen son buldu.
Bizde imparatorluk geçmişi olan büyük bir devlet olarak sadece içeride mücadele ederek terörü bitiremeyiz terör destekçisi ülkelere bir ders verme zamanı geldi de geçiyor bile…

Törür olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor milletimizin başı sağol sun diyoruz.
MERYEM ELMASTAŞ