Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

45 YAŞ ALTI ÇALIŞANLARA BİREYSEL EMEKLİLİK ZORUNLU


Mezitli İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Bünyamin Önel, Bireysel Emekliliğe otomatik katılımla ilgili yeni düzenlemenin TBMM’ye gönderildiğini belirtti.
Bireysel emekliliğe otomatik katılımla ilgili yeni düzenlemenin TBMM'ye gönderildiğini kaydeden Mezitli İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Bünyamin Önel, yeni düzenlemeyle 45 yaş altı çalışanlara zorunlu bireysel emekliliğin geldiğini belirtti. Önel, 45 yaş altında olan çalışanların da bireysel emekliliğe otomatik katılacağını ifade ederek, “Bireysel Emeklilikle alakalı bu yeni sistem 1 Ocak 2017'den itibaren geçerli olacak” dedi.
ÇALIŞANLAR NE ZAMAN SİSTEMDEN ÇIKABİLECEK?

Önel açıklamasını şöyle sürdürdü: “Daha önce çalışanlardan 100 TL gibi bir kesinti yapılacağı söyleniyordu. Ancak TBMM’ye sunulan düzenlemede görüyoruz ki prime esas kazancın yüzde 3'ü kadar kesinti bireysel emeklilik sistemine dahil edecek. Yani kesinti asgari ücretliler için 100 TL’den az olacak. Sistemden çıkmak da mümkün olabilecek. İki ay içinde cayma hakkı getirilecek.”nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı 45 YAŞ ALTI ÇALIŞANLARA BİREYSEL EMEKLİLİK ZORUNLU