Subscribe Us


 

AKÜLÜ ARAÇLAR ARTIK YOLDA KALMAYACAK


Mersin Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin kullandığı akülü tekerlekli sandalyeler için Mersin’in üç noktasına daha akülü araç şarj istasyonu yerleştirdi.
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına çalışmalarına aralıksız devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, 6 noktada hayata geçirdiği akülü araç şarj istasyonları ile çalışmalarına bir yenisi daha ekledi.
Akülü tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşlar için şehrin üç noktasında bulunan akülü araç şarj istasyonlarına üç tane daha eklendi. İstasyonlar, Mersin Tren Garı, Özgecan Aslan Barış Meydanı ve Forum AVM içerisine yerleştirildi. Şarj istasyonları ile bedensel engelli vatandaşların, akülü tekerlekli sandalyelerinin akü şarjlarının bittiği yerlerde mağduriyetlerinin önlenmesi ve sosyal, kültürel hayat içerisinde aktif olarak yer almaları amaçlanıyor.
Şehrin işlek noktalarında yer alan toplam 6 adet akülü araç şarj istasyonu ile aynı anda üç akülü araç şarj edilebiliyor. Engelli vatandaşlar akülü araçlarını şarj ederken bu süre zarfında istasyonların üzerinde yer alan ekrandan belediye etkinlikleri ve duyurularını da takip edebiliyor.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar