Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

ENGELLİ BİREYLER YÜZME ÖĞRENİYOR


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, engelli bireylere yönelik gerçekleştirdiği yüzme kursu başladı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 ve 2015 yıllarında engelli bireyler için düzenlenen yüzme kursları 2016’da da devam ediyor.
Spor Kompleksi’nde ortopedik, görme, zihinsel ve işitme olmak üzere 4 engel grubuna yönelik ücretsiz olarak gerçekleştirilen kursa, 51 engelli çocuk katılıyor. Haftanın 4 günü 1’er saat yapılan kursta, 8 antrenör çocuklarla birebir ilgileniyor.
Kursta, engelli çocukların yüzme öğrenmelerinin yanı sıra keyifli vakit geçirmeleri, fiziksel ve sosyal rehabilitelerinin gelişmesi sağlanıyor.
Engelli çocuklara yüzme becerisi ve toplumsal hayata adapte olma eğitimi verilen kursta, engelli yakınları ve aileleri de yüzme öğrenen çocukları ile birlikte keyifli vakit geçiriyor. Verilen bu hizmetten memnun olduklarını belirten aileler, engelli çocuklarının bu tür faaliyetlerle engellerini aşabildiklerini, yaşamlarına sosyal ve fiziki yönden normal bireyler gibi devam edebildiklerini söylüyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz gerçekleştirilen yüzme kursunda, engelli bireylerin ulaşımları da Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla sağlanıyor.

8 Ağustos’ta başlayan yüzme kursu, 1 Eylül’e kadar devam edecek. nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı ENGELLİ BİREYLER YÜZME ÖĞRENİYOR