Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

KIZILAY BAŞKANI ERDEM ‘CERABLUS HALKINA YARDIM BAŞLATTIK’


Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılay’ının Cerablus'ta yemek dağıtmaya başladığını, önceliklerinin bölgedeki insani ihtiyaçları karşılamak olduğunu söyledi.
Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütü IŞİD’e yönelik Suriye'nin kuzeyine başlattıkları operasyon sürerken, Cerablus'agiden  Kızılay ekipleri  yoğun güvenlik önlemi altında Şehitler Meydanı'nda sıcak yemek dağıttı” dedi.

Kızılay olarak bölgeye destek olmaya gayret ettiklerini ifade eden Erdem, “ Cerablus halkına ve IŞİD nedeniyle evlerini terk emek zorunda kalan ve o civardaki insanlara yönelik de şu an gıda paketlerimiz, giysi paketlerimiz ve Kurban Bayramına yönelik destek paketlerimiz hazırlandı. Bölge halkının Türk Kızılayına yoğun bir ilgi ve sevgi gösterisi var. Şimdiye kadar Cerabluslulara 5 bin kişilik etli pilav, ayran ve ekmeğin ulaştırdık” diye konuştu.nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı KIZILAY BAŞKANI ERDEM ‘CERABLUS HALKINA YARDIM BAŞLATTIK’