TARSUS TEKNOLOJİ FAKÜLTESİNDE TASARIM VE İMALATI YAPILAN ENCÜLÜS 19. OLDU - Tarsus Haber, Tarsus Kent Gazetesi, Tarsus Haberleri

Tarsus Hava Durumu

MERSIN

Son Dakika:

Home Top Ad

REKLAM ALANI

Post Top Ad

Reklam Alanı

16 Ağustos 2016

TARSUS TEKNOLOJİ FAKÜLTESİNDE TASARIM VE İMALATI YAPILAN ENCÜLÜS 19. OLDU

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlker SUGÖZÜ ve fakülte öğrencileri tarafından tasarım ve imalatı yapılan "Encülüs" elektrikli araç 7 Ağustos 2016 tarihinde Kocaeli'nde yapılan TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç yarışlarına katılmıştır. Toplamda 45 aracın yarıştığı Körfez Yarış Pistinde 19. olmuştur.
Alternatif Enerjili Araç Yarışları her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilmektedir.Farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.
Yarışlar kapsamında konuyla ilgili endüstriyel uygulamaları teşvik edecek ve bu konudaki potansiyeli güçlendirecek bilgi ve tecrübe birikimine sahip genç mühendis ve temel bilimci bir kitle oluşturulmaktadır.
Başta Dekan Yardımcımız Doç.Dr. İlker Sugözü olmak üzere ekipteki tüm arkadaşları başarılarından dolayı tebrik ederiz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Reklam Alanı

Pages