KURUMSAL MÜKEMMELLİK EĞİTİMİ


Tarsus Ticaret Borsası Yeniden Yapılandırma Projesine, 3 Eylül 2016 Cumartesi günü proje kapsamındaki ilk eğitim olan “Kurumsal Mükemmellik Eğitimi” ile start verdi.
ÇKA 'nın Teknik Destek kapsamında desteklediği ve onay verdiği proje Kayra Eğitim ve Danışmanlık firması tarafından Yeliz Çetinkaya ve Mehveş Kolukırıkoğlu uzman danışmanların anlatımıyla 22 gün sürecek olan eğitimin ilk parçasını oluşturan ve 8 saat süren 1 günlük eğitim tamamlandı.
Tarsus Ticaret Borsası ve Tarsus İŞKUR personellerinin tam ekip olarak katıldığı bu eğitim yapılan interaktif çalışmalar ile son derece verimli geçtiği bildirildi.

Başkan Murat Kaya, Tarsus Ticaret Borsası'nın sunduğu hizmetlerde bir kalite standardının oluşturulması, daha iyi bir sistemin geliştirilmesi, personelin iş veriminde artışın sağlanması ve hizmet alan üyelerimizin ve paydaşlarımızın hizmetin yerine getirilme şekli ve zamanı ile ilgili memnuniyetinin sağlanmasının en önemli öncelikleri olduğunu ifade ederken "Teknik destek kapsamında dünyada birçok kurum ve kuruluşlarda kullanılan BPR ( Business Process Re-Engineering- ‘Yeniden Yapılanma’) konusunda Çukurova Kalkınma Ajansına sunulan projemiz kabul edildi. Kurumsal manada başarılı bir proje yönetim sürecinin ilk adımı 3 Eylülde start almış oldu. 22 gün sürecek bu eğitimler dizisinde temel gayemiz kurum içinde bütün bölüm ve fonksiyonların tek bir sistemin içinde bir bütün olarak çalıştırılmasıdır. İhtiyaç ve beklentileri birbirinden farklı olan çok sayıda değişkenin aynı bir bütün sistemi içinde bir araya getirilmesi ve aynı bilgi tabanını paylaşması güç ancak çok faydalı olacağı bu sayede sağlanacak bütünleşme yaklaşımı kuruma olağanüstü tasarruflar sağlamasının yanında çalışma hızımızda artacaktır. Burada anahtar kavram; BÜTÜNLEŞMEDİR. " dedi