MERSİN İDMANYURDUNA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MORAL YEMEĞİ


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İdmanyurdu teknik heyet ve futbolcularına Samsunspor galibiyetinin ardından tebrik ve dayanışma yemeği düzenledi.
 Başkan Kocamaz futbolculara seslendi
 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından verilen tebrik ve dayanışma yemeğine Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Mersin İdmanyurdu teknik heyeti, futbolcular ve basın mensupları katıldı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz burada yaptığı konuşmada, “Futbol camiası çileli bir camia. Her dönemde her takımda maddi ve manevi bazı sıkıntılar olabilir. Ama bunları gidermek, bunları yok etmek, bunun içinde çaba göstermek ise biz yöneticilerin görevi. Biz elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama bu şehrin gerçek sahipleri, bu kentten kazananların, bu kentten ekmek yiyenlerin, hayatını bu kentte idame ettirenlerin de mutlaka elini taşın altına koyması gerekiyor. Maalesef futbol ve futbol camiası nankörlüklerle sıklıkla karşılaşan bir meslek grubu. Başarılı olduğunuzda herkes yanınıza gelir, başarı olamadığınız zamanda hiç kimseyi yanınızda bulamazsınız. Onun için çalışacaksınız ve başaracaksınız” dedi.
 Başkan Kocamaz: “Gençler sizleri örnek alacak”
 Başkan Kocamaz, süper ligden birinci lige düşmenin herkes tarafından bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirterek, “Eğer bu takım 1’inci Lig’de kalmış olsaydı, buradaki birçok genç arkadaşımız belki de takımda yer bulamayacaktı. Bu her ne kadar şer gibi görünüyor olsa da bunu hayra dönüştürmek sizlerin elinde. Kent, kendi oyuncularını takımında oynatabilirse, aidiyet duygusu daha da gelişecek ve sizi örnek alan gençler de ilerde bende Mersin İdmanyurdu’ndaoynamaya adayım diyerek daha çok şevklenecek ve sizleri örnek alacak” diye konuştu.
 “Mersin İdmanyurdubu sene özüne döndü”
 Mersin’den hem Mersin İdmanyurdu’na hem de Türk futboluna çok büyük değerlerin çıkacağına olan inancını aktaran Başkan Kocamaz “Biz Hüseyin başkanımızla görüşerek yapabileceklerimizi birlikte değerlendirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz ile de bu konu hakkında kafa yoruyoruz. Şuanda hem ülkemiz, hem Mersin badireli bir dönemden geçiyor. Bugünler inşallah gelip geçici.Biz bu günleri de atlattıktan sonra Mersin’i bütünleştirme adına üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yıl Mersin İdmanyurduözüne döndü. İnşallah bu çekirdek, takımımızı uzun yıllar Türkiye sathında temsil edecektir. Sizlere başarılar diliyorum, Allah yolunuzu açık etsin. Denizli karşılaşması virajını da inşallah kazasız belasız atlatacağınızı umut ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.

Vali Özdemir Çakacak ile Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan da takıma tebriklerini iletirken başarılarının devamını diledi.