Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

2016 YILININ EN’LERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Amatör Spor Haftası dolayısıyla Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ‘2016 Yılının Enleri Ödül Töreni’ne katıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı BurhanettinKocamaz’ın yanı sıra Mersin Valisi Özdemir Çakacak, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Vali Yardımcısı Mahmut Halhal, Akdeniz Belediye Başkan vekili Bedrettin Gündeş, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, Gençlik Hizmetleri İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, antrenörler ve çok sayıda sporcu katıldı.
Törende konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sporun birleştirici bir unsur olduğunun altınız çizerek, Mersin’in değerlendirilmesi ve doldurulması gereken spor tesislerine sahip olduğunu ifade etti. Başkan Kocamaz, “İnsanların kökeni, inancı, dünya görüşü farklı olabilir ama spor bu farklılıkların tamamını ortadan kaldırır. Gönüllerini birleştirir. Mersin, spor kenti olmaya çok elverişli ve her türlü imkâna sahip bir kent. Akdeniz oyunları vesilesiyle kentimize birçok tesis kazandırıldı. Ama bu tesislerinde dolu dolu kullanılmasını istiyorum.” Şeklinde konuştu.
Amatör sporun gelişmesi adına Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak biz her türlü fedakarlığa ve desteğe hazırız. Mersin’imizi en iyi şekilde hem Türkiye hem dünyada temsil eden sporcularımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise yaptığı konuşmada Mersin’in bir spor kenti olduğunun altını çizerek, Mersin’i Türkiye ve dünyada temsil eden tüm sporculara teşekkür etti. Vali Çakacak, “Modern ve eşsiz tesisleri ile bir spor kenti olan Mersin, bu konumunu hep daha ileriye taşımaktadır. Mersin’in spor kenti olması adına katkılarından dolayı sporcularımıza teşekkür ediyorum. İlimizi ülkemizde ve dünyada temsil eden tüm sporcularımızla gurur duyuyor ve hepsine teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.
Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade eden Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş ise “Amatör Spor Haftası etkinliklerimiz devam ediyor. Spor adına yaptığımız bu etkinlikler bizi bir araya getiriyor. Bu etkinliklere katkı sağlayan başta Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne, Mersin Valiliği’ne ve destek veren tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Spor adına yaptığımız etkinlikler bizi bir araya getiriyor”dedi.
Konuşmalar sonrasında protokol tarafından branşlarında ödül almayı hak eden sporculara, spor kulüplerine, takımlara ve antrenörlere ödülleri ve kupaları takdim edildi.
nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı 2016 YILININ EN’LERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU