Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

VERGİ AFFI 31 EKİM’DE BİTİYOR


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, vergi affında son haftaya girilmesi nedeniyle uyarıda bulundu.
6736 Sayılı Kanun kapsamında getirilen vergi affının 31 Ekim 2016 Pazartesi mesai saatinin bitiminde son bulacağını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin biran önce müracaat etmelerini istedi.
Bugüne kadar 2320 mükellefin başvurduğunu, %62’sinin peşin, %38’sinin de taksitlendirme faydalandığını ifade eden Başkan Can, “6736 Sayılı Kanun uyarınca getirilen vergi affı nedeni ile borçlar yeniden yapılandırıldı. Emlak ve Çevre Temizlik vergisi, İlan reklam vergisi ve harcamalara katılım payı borcu olan mükelleflerimizin borç yapılandırmaları için tanınan sürenin son haftasına girdik.
Vergi Affı borç yapılandırmasında peşin veya 6-9-12-18 aylık taksitlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Ödemeler 2’şer aylık dönemler halinde olacaktır. Borçların anaparası hariç tahakkuk eden gecikme faizleri TÜFE endeksine göre yeniden yapılandırılacaktır. Borcu olan vatandaşlarımızın Vergi Affı’ndan son hafta içinde faydalanmasını bekliyoruz. Vergi Affından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 31 Ekim 2016 tarihine kadar Gelirler Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Hemşerilerimizin mağdur olmamasını istiyoruz” dedi.
Başkan Can, bilgi edinmek isteyenlerin 616 25 12 nolu telefondan dahili 1444-1400 ve 1401 nolu telefonları arayabileceklerini belirtti.

Başkan Can, ayrıca mobil vezne aracı ile beldelere gidip yapılandırma yapacaklarını da ifade etti.nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı VERGİ AFFI 31 EKİM’DE BİTİYOR