DÖNMEZ:''TARSUS'U AK BELEDİYECİLİK İLE TANIŞTIRMAK İÇİN ADAYIM''


MUSTAFA DÖNMEZ AK PARTİ  İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
Tarsus Basın Mensupları Derneğini  ziyaret eden  Mustafa Dönmez,  AK Parti  Tarsus İlçe Başkanlığına  aday olduğunu  açıkladı.
Basın-Der Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal  Köseoğlu ziyaretten duyduğu  memnuniyeti dile getirerek  AK Parti  Tarsus İlçe Başkan adayı Mustafa Dönmez'e çıkmış  olduğu yolda başarılar diledi.
Beraberinde AK Parti  Tarsus ilçe eski yönetim kurulu üyesi Kenan Özmen ve bir grup arkadaşıyla Basın-Der'i  ziyaret eden  Dönmez; yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Yaklaşık 23 yıldır aynı anlayışla yönetilen şehrimiz birçok açıdan geri kalmıştır. Yerel yönetimlerin  iş bilmemesi  ve sanayiciye gerekli kolaylıkların sağlanmaması yüzünden şehrimiz yatırım fakiri bir şehir haline gelmiştir. Türkiye işsizlik ortalaması yıllardır yüzde 9- 10,5 bandında iken  Tarsus'ta yıllardır %20'nin altına inmemiştir. Şehrimizdeki istihdamın %70'e yakını  tarıma dayalı istihdamdır.  Oysa gelişmiş şehirlerde ve bölgelerdeki istihdam, tarım dışı istihdamın oransal yüksekliğine bağlıdır.  Yıllardır yerel yönetimler hür teşebbüsün önünü kapatarak  şehrimizin kalkınmasını  engellemişlerdir.
İl Başkanlığımızla  ve milletvekillerimizle koordinasyon sağlayarak şehrimize öncelikli yapılacak yatırımların çekilmesini sağlayarak, vatandşlarımızın  en iyi hizmeti alacağına yürekten inanıyorum.

Siyasi tecrübelerime ve çalışma azmime güvenerek, doğup büyüdüğüm şehrime  ve ülkeme daha çok hizmet etmek , partimin genel iktidarının  devamına katkıda bulunmak ve başta Mersin Büyükşehir  Belediyesi ile Tarsus Belediyesinin  AK PARTİLİ - AK BELEDİYECİLİK  safına katılmasını sağlamak için AK Parti  Tarsus İlçe Başkanlığına  aday oldum'' dedi.