MERKEZ PARTİ İL BAŞKANI ALİ DEĞİRMENCİ “YEREL YÖNETİMLER MECLİS DIŞINDA KALAN PARTİLERİ YOK SAYIYOR’’


Merkez Parti Mersin İl Başkanı Ali Değirmenci ve Tarsus ilçe Başkanı Erhan Uç Tarsus Basın Mensupları Derneğine yaptıkları ziyarette önemli açıklamalarda bulundular.
Merkez Parti İl Başkanı Ali Değirmenci Türkiye’nin kötü günler yaşadığını vurguladığı konuşmasında şunları kaydetti; “ son yıllarda ekonomik ve sosyal anlamda çok kötü günlerden geçen ülkemiz  15 Temmuzda yaşanan ihanetin bedelini ağır ödemektedir. Sistemin içerisinde adeta örümcek ağı ile örülmüşçesine örgütlenmiş olan ve emeperyal devletlerin işbirlikçisi konumunda bulunan ihanet şebekesi kendini 15 temmuzda ele vermiştir. Devlet içindeki yapılanmalarının ortaya çıkarılması önemlidir ancak alt kadrolarda, askerde ve polisteki yapılanmaların dışında bu konunun üzerine ciddiyetle gidilmediğini müşahade etmekteyiz. Bu şebekenin siyasi ayakları ortaya çıkarılmadan ve tasfiye edilmeden tehlike geçmiş sayılmaz. Devlet gereğini yapacaktır bundan kuşkumuz yok ancak kurunun yanında yaşında yandığını görmek bizleri üzüyor.”
Başkan Ali değirmenci yerel yönetimlerin belediye meclislerinde üyesi bulunmayan partileri dikkate almadığını vurgulayarak; “yerel yönetimler meclis dışında kalan partileri küçümser bir tavırdadır. Oysa o küçük olarak görülen partilerinde bir tabanı vardır, azdır veya çoktur ama bir tabanı vardır. Bu partilerde o tabanlarının sesidir. Demokrasi herkese eşit mesafede olmayı gerektirir. Maalesef biz bu durumu yerel yönetimlerde görememekteyiz. Yaptıkları bir hizmete teşekkür etmek için bile aradığımızda telefonlarımıza bakılmamakta, randevu taleplerimiz geri çevrilmektedir. Belediye başkanları seçildikleri andan itaberen partilerinin değil oy versin vermesin herkesin başkanı durumundadır” dedi.

Basın-Der Başkanı Ali Kemal Köseoğlu; “ basın olarak bizlere düşen herkesimin sesi olmaktır, bizler gücümüz oranında her kesimin gözü, kulağı sesi olmaya gayret ediyoruz. Dernek olarakta hem ülke gündemine dair hemde yerel gündeme dair gelişmeleri takip ederek halkımıza ulaştırıyoruz. Basın mensupları olarak herkesime  ve her siyasi düşünceye eşit yaklaşımdayız” dedi.