Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentin birçok farklı noktasında yaptığıpeyzaj düzenlemelerindekullanılan ürünler, Belediyeye ait fidanlıktakiahşap atölyesinde üretiliyor.
Mersin halkına hizmet götürürken kaynakların verimli ve etkin bir şekilde kullanılmasını amaç edinen Mersin Büyükşehir Belediyesi, kendi üretimleri olan bank, kamelya, masa gibi ürünlerile hizmet masraflarını en aza indiriyor.
Önceki dönemlerde kent içerisinde kullanılacak olan kent mobilyaları üretilmeden ihale yolu ile alınırken Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz döneminde belediye imkanları ile üretilmeye başlandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri fidanlıkta kurulan ahşap üretim atölyesinde bank, masa, kamelya ve korkuluk gibi park ve bahçelerde kullanılan nostaljik ve modern ürünler üretiyor, atölyede aynı zamanda eskimiş ürünlerin de tamiri gerçekleştiriliyor.
Bugüne kadar Tarsus Devlet Parkı’nın yenilenmesinde kullanılan ürünler, Akkum Sahili Engelli Dalış Kulübü kamelyaları, Kushimoto Parkı bank ve korkulukları, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi bank, korkuluk ve kamelyaları, okul ve sağlık ocaklarına bank, kamelya ve korkuluk yapımı gerçekleştirildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde yine bu atölyede üretimi yapılan 105 adet bank, mahalle muhtarlarının talebi doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelere dağıtılmıştı.