NECATİ ALİ EKER ; “ADAY DEĞİLİM”


TARSUS’UN DUAYEN SİYASETÇİLERİNDEN NECATİ ALİ  EKER TARSUS BASIN-DER’İ ZİYARET ETTİ.
Tarsus’un sevilen duayen siyasetçilerinden Necati Ali  Eker Tarsus Basın Mensupları Derneği’ni ziyaret etti. Basın-Der Başkanı Ali kemal Köseoğlu, Başkan Yardımcıları Serdar Baykal, Nevzat Doğan ve denetleme kurulu başkanı Seyhan İpekoğlu ile bir süre sohbet eden Necati Ali  Eker ‘’Siyaset hırsla değil mantıkla ve herkesi kucaklayabilecek bir anlayışla yapılmalıdır’’ dedi. Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini adeta ikinci bir kurtuluş savaşı dönemi yaşadığını dile getiren Necati Ali  Eker; “Bu dönemde birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen, sorun yaratan değil sorun çözen bir siyasi anlayışa ihtiyaç var. Ülkenin ve Tarsus’un kaybedecek zamanı yok, bu süreç elbette son bulacak ve her şey  normale dönecektir ancak bu da hırs ile değil akılcı ve mantık ölçülerinde bir siyaset anlayışı ile mümkün olacaktır” dedi.
Geçmiş dönemlerde Tarsus için elini taşın altına koyan bir siyaset adamı olduğunu vurgulayan Eker; “Dün nasıl görevden kaçmadıysak bu günde verilecek görevleri layıkı ile yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Ancak AK Parti Tarsus ilçe başkanlığı için herhangi bir müracatım, herhangi bir görüşmem olmadı, böyle bir talebim yok. Bazı basın kuruluşlarının kendiliğinden bu tür spekülasyonlar yaptığını üzülerek takip ediyorum. Biz görev talep etmedik çünkü görev talep edenlerden değil,  görev verildiğinde görevden kaçmayanlardanız. Genel merkezimiz bize ilçe başkanlığı görevini uygun görürse bu görevden kaçmayız” dedi.
Basın-Der Başkanı Ali Kemal Köseoğlu Duayen siyasetçi Necati Ali  Eker’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Tarsus’ta siyaset yapmanın zor olduğunu, İktidar partisinin ilçe Başkanlığı makamının büyük bir sorumluluk gerektirdiğini, bu göreve gelecek olan kişilerin toplumda saygın bir yere ve siyasi tecrübeye sahip olması gerektiğini söyledi.

Sohbet samimi bir havada Tarsus’un sorunları ve bu sorunların çözümlerinin konuşulması ile son buldu.