AKİL GENÇLER PLATFORMU MERSİN İL TEMSİLCİSİ HALİL AKGÜLOĞLU ‘’GELİN HERBİRİMİZ BİRER AKİL GENÇ OLALIM’’


Akil  Gençler  Platformu Mersin İl Temsilcisi  Halil Akgüloğlu, Derneklerinin Çanakkale  ruhunu özümsemiş , bilinçli bir gençlik hareketi  olduğunu belirterek gençlere seslenen  Akgüloğlu: ‘’Gelin  her birimiz birer  akil genç olalım’’ dedi.
Tarsus Basın Mensupları Derneğini  ziyaret  eden  Akil Gençler Platformu Derneği  Mersin İl Temsilcisi  Halil Akgüloğlu, Basın-Der Başkanı  Ali Kemal Köseoğlu’na   derneklerinin  amacı ve çalışmaları hakkında  bilgiler verdi. Genel Başkanlığını Ömer Şahin, Teşkilat Başkanlığını Çağrı Kök ve  STK Başkanlığını  Mehmet Kuzudişli'nin  yaptığı Akil  Gençler  Platformunun  kuruluş yerinin   Ardahan  olduğunu belirten Akgüloğlu, derneklerinin  Türkiye genelinde  62 ilde  temsilcilik açtığını, amaçlarının  geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, tek gayesi Birlik ve beraberlik olan öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalışmak olduğunu söyledi.
Hiçbir partinin arka bahçesi olmadıklarının altını çizen  Akil Gençler Platformu Derneği  Mersin  Temsilcisi Halil Akgüloğlu, ‘’ ülke olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç  duyduğumuz bir süreçten  geçiyoruz. Önümüzdeki günlerde  Tarsus’ta da  bir temsilcilik açmayı düşünüyoruz.  Ülkesini, milletini, devletini  seven geç kardeşlerimizi aramızda  görmek istiyoruz’’ dedi.   

Tarsus Basın-Der Başkanı  Ali Kemal  Köseoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  gerçekten ülkemizin  birliği ve bütünlüğü  için  çalışan  her oluşumun  desteklenmesi  gerektiğini  ifade ederek, Akil Gençler Platformu Mersin  İl Temsilcisi  Halil Akgüloğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.