BAŞKAN KOCAMAZ, “OTOGARDA YENİ BİR SÜREÇ BAŞLIYOR” - Tarsus Haber, Tarsus Kent Gazetesi, Tarsus Haberleri

Tarsus Hava Durumu

MERSIN

Son Dakika:

Home Top Ad

REKLAM ALANI

Post Top Ad

Reklam Alanı

17 Aralık 2016

BAŞKAN KOCAMAZ, “OTOGARDA YENİ BİR SÜREÇ BAŞLIYOR”


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 Yılı Aralık Ayı Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı. Toplantıda otogar sorunu ile ilgili son gelişmeleri değerlendiren Başkan Kocamaz, “İhale iptal edildi. Yeni bir süreç başlıyor. İş yerlerini teker, teker kiraya vereceğiz” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan ve idare tekliflerine ait 14, komisyon raporlarına ait 38 maddenin görüşüldüğü Meclis Toplantısı’nda ayrıca Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarının ilk birleşimlerinin Ocak ayından itibaren ilçelerde yapılması kararlaştırıldı.
Otogar ile ilgili Danıştay’ın ihale sürecinde gelen bir itirazı değerlendirerek ihaleyi iptal ettiğini söyleyen Başkan Kocamaz, sürecin yeniden başlayacağını ve artık iş yerlerini teker teker kiraya vereceklerini söyledi. Başkan Kocamaz, “Dün akşam Danıştay 2 yıl önce, yani ihale yapıldığı dönemde yapılan bir itirazı değerlendirmiş ve ihaleyi iptal etmiştir. Şimdi süreç yeniden başlıyor. Yeni ihalede iş yerlerini teker teker kiralayacağız. Bir daha da böyle bir olayla karşılaşmak istemiyoruz” dedi.

Tarsus ilçesinde toplamı bin 629 dekar üzerine kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili konuşan Başkan Kocamaz, yapılacak üretimlerde bölgenin yerli halka ve üretime hâkim olacak bilgi sahibi kişilere tahsis edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Bölgede taban suyunun yüksek olması dolayısıyla muz yetiştiriciliği ile ilgili bir endişe taşındığı söylendi. Bölgenin Tarsus’ta olup da başka yerlerden insanlara tahsis edilmesinden Tarsuslular rahatsız. Aslında ben bu konu Valilikle tekrar değerlendirilecek diye düşünüyorum. Bu çalışmada o bölgenin insanları ve bu işi bilen insanların da yer almaları gerekiyor. Orada muz üretimi yapılacaksa muz üretimini bilen insanların da burada olması gerek” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Reklam Alanı

Pages