TARSUS BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ


Tarsus Belediyesi yeni araçlar alarak araç filosunu güçlendirdi
Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için iki adet Çöp kamyonu ve bir adet forklift aracı alan belediye araç sayısını arttırdı.
Tarsus'un her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, belediyenin araç parkını güçlendirdiklerini ve böylece vatandaşlara daha hızlı hizmet sunacaklarını söyledi.

Başkan Can, ‘’Tarsus' un 179 mahallesi varve temizlik yapılacak alan sürekli genişliyor. Şehrimize daha iyi hizmet vermek için, halk ve çevre sağlığı açısından temizlik ve çöp toplama işini çok önemsiyoruz. Bu nedenle temizlik ve çöp toplama çalışmasını daha etkin ve seri yapabilmek için 2 adet 2016 model Iveco marka 9 tonluk sıkıştırmalı çöp toplama aracı ile 1 adet Doosanforklift aracı satın aldık. Şehrimizde bir sıkıntı yaşanmaması ve vatandaşlarımızın sağlığı için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Ayrıca şehrimizdeki anaokulları ve ilköğretim okullarına çizgi film karakterlerini oluşturan konteynerler dağıtacağız. Bu şekilde öğrencilerimizin dikkatini çekeceğini ve çevreye daha faydalı olacaklarını düşünüyorum’’ ifadesini kullandı.