TARSUS EMEKLİLER DERNEĞİNDEN BAŞKAN CAN’A ZİYARET


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Tarsus Şube Başkanı ve Genel Merkez Mali Sekreteri Ömer Kurnaz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ı ziyaret etti.
İstanbul’daki terör saldırısını kınayan Ömer Kurnaz, hayatlarını kaybeden şehitler için başsağlığı diledi.
Başkan Kurnaz, ‘’Milletimizin başı sağ olsun, İstanbul’da yapılan terör saldırısı hepimizi derinden üzdü. Vatanımız bir bütündür ve bölünmesi mümkün değildir. Ne yaparlarsa yapsınlar vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yönetim olarak çok üzgünüz ama bu kötü günlerden çıkacağız, bu günleri aşacağız. Sayın Başkanım sizin emniyete verdiğiniz büyük destek, Tarsus’taki olayları büyük ölçüde önledi. Çalışmalarınızı takip ve takdir ediyoruz, halkımız da bundan çok memnun’’ dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Şevket Can, İstanbul’da ki yaşanan üzücü olayı kınadı.

Başkan Can, ‘’İstanbul’daki üzücü olayı şiddetle kınıyoruz, bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum, yaralılarımıza da Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle birlikte olduğu sürece Allah’ın izniyle, vatandaşlarımızın duası ve desteğiyle bu ülkeyi hiç kimse bölemez. Bu ülke bu günlere şehitlerimizin, atalarımızın kanıyla, canıyla sulanarak gelmiş ve bu topraklar bir millet olmuştur, Millet de ülke olmuştur. Netice itibariyle bu ülke 3-5 tane çapulcuya, kendini terörist diye ilan edip huzurumuzu bozmak isteyenlere dün de fırsat vermedik, Allah’ın izniyle bugün de vermiyoruz, yarın da vermeyeceğiz’’ şeklinde konuştu.