UFUK CAVLI’NIN DARBE NOTLARI KİTABI ANAMUR’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


Tarsus Basın-Der üyesi  gazeteci-yazar  Ufuk Cavlı, Yayınladığı ‘Darbe Notları adlı kitabını Anamur’da imzaladı.
Ak Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ve AK Parti Anamur İlçe Eski Başkanı Şinasi Aslan´ın oğlu Mustafa Kemal Aslan´ın organize ettiği programda vatandaşların  gösterdiği büyük ilgi nedeniyle  söyleşi ve imza gününde izdiham yaşandı. 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olayları anlattığı kitabı ‘Darbe Notları´nın imza töreni öncesi bir konuşma yapan kitabın yazarı Ufuk Cavlı, 15 Temmuz gecesini ve FETÖ Terör örgütünün 40 yılda devlet birimlerinde nasıl kadrolaştığını anlattı.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaşanları bu kitapta toplayan Ufuk Cavlı bu ilk kitabında, darbelerin getirdiği olumsuz sonuçları anlatmaya çalıştığını belirtti. Konuşmasının ardından gençlerden gelen soruları cevaplayan Cavlı, darbe günü bir saat içerisinde Cumhuriyet Meydanına 6 bini aşkın vatandaşın toplanarak darbeye karşı durduğunu söyledi. O dönemin Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan´ın kendisini nasıl sıkı yönetim komutanı ilan ettiğini ,Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve İl Emniyet Müdürü ile arasında geçen konuşmaları anlatan Ufuk Cavlı; “Darbeci komutan telsizden Sayın Valiyi hedef alarak, ‘Ben sıkı yönetim komutanı oldum. Gelip seni alacağım.´ Dediğini ve bun karşılık  Sayın Valimiz ve İl Emniyet Müdürünün telsizlerde mandallama yaparak tüm birimlere Garnizon komutanının artık yetkisiz birisi olduğunu anlattıklarını söyledi. Darbelerin bu güne kadar hükümetlere karşı yapıldığını ancak 15 Temmuz  darbe girişiminde Cumhurbaşkanı nın da doğrudan hedef aldığını kaydeden Ufuk Cavlı, Recep Tayyip Erdoğan´ın milletimizi meydanlara çağırmasının darbe kalkışmasının önlenmesinde bir numaralı etken olduğunu söyledi.

Türkiye´nin artık başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini vurgulayan gazeteci yazar Ufuk Cavlı, bu tür girişimlerin önlenmesi için eğitimli gençliğe büyük görevler düştüğünü söyledi. Soru ve cevapların ardından ‘Darbe Notları´ kitabını imzalayan Cavlı Anamur’da kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldı.