KURTULUŞ KOŞUSUNDA DERECE YAPAN ÖĞRENCİLERÖDÜLLERİNİ ALDI


Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  gerçekleştirilen 'Kurtuluş Koşusu’nda derece yapan öğrencilere ödülleri verildi.
Tarsus Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği 'Kurtuluş Koşusu'nun ödül töreni Belediye Meclisi Salonunda düzenlendi.
Öğrencileri tebrik eden Belediye Başkanı Şevket Can, amaçlarının gençleri biraraya getirmek olduğunu vurguladı.
Başkan Can, “Tarsus’un değişik mahallelerindeki gençlerimizin, çocuklarımızın bir araya gelmiş olması ve hemşericilik ruhuyla kendi arasında yarışması bizim için çok büyük önem taşıyor. Tarsus’un kurtuluş etkinliklerinde hem bir araya gelmek hem dostça, kardeşçe yarışmak üzere tertip edilen Kurtuluş Koşusu’nda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kurtuluşumuz, bildiğiniz gibi bundan 95 yıl önce verilen büyük bir mücadele sonucu bugün hepimiz  hür ve bağımsız yaşıyoruz. Sevgili öğrenciler, bu güzel ülkemizin kolay kolay kazanılmadığını hepimiz biliyoruz.  Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bizlere bu cennet vatanı armağan eden aziz şehitlerimize karşı sorumluluklarımızı unutmamalı ve unutturmamalıyız. Bu vesile ile emeklerinize, yüreklerinize sağlık diyorum ve daha güzel günlerde daha güzel yarışmalarda buluşmak üzere hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum, gözlerinizden öpüyorum” dedi.
Törende derece yapan  öğrencilere madalya, takım olarak derece yapan okullara Belediye Başkanı Şevket Can ve Belediye Meclis üyeleri tarafından plaket verilirken, yarışmada görev alan öğretmenlere de plaket sunuldu.
Koşular sonucunda kategorilerde 1200 mt. Küçük Kızlarda Sude Gümüş (Ahmet Yesevi Orta Okulu), 1500 mt. Küçük Erkeklerde Efe Rüzgar (Şehit Ömer Kara Orta Okulu), 1500 mt. Yıldız Kızlarda Gizem Busecan (Saime Özçürümez Orta Okulu), 2 bin mt. Yıldız Erkekler Halil Yaman (Emine Boro Orta Okulu), 2 bin mt. Genç Kızlarda Derya Kara (Adile Onbaşı Meslek Lisesi), 3 bin mt. Genç Erkeklerde Yunus Kabak (Tarsus M.T.A.L) birinci oldu. Takımlar halinde ise 1200 mt. Küçük Kızlarda Ahmet Yesevi Orta Okulu, 1500 mt. Küçük Erkeklerde 75. Yıl Kocatepe Orta Okulu, Yıldız Kızlarda Ahmet Yesevi Orta Okulu, 2 bin mt. Yıldız Erkeklerde Pakize Bayraktar Orta Okulu, 2 bin mt. Genç Kızlarda Adile Onbaşı M.T.A.L, ve 3 bin mt. Genç Erkeklerde Tarsus M.T.A.L lisesi birincilik ödüllerini aldı.