Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

TÜRKİYE’NİN 2. YABANCI DİL ÖĞRETMENLERİ TARSUS’TA BULUŞTULAR


Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Tarsus Amerikan Koleji (TAC); bölgede ilk kez düzenlenen İkinci Yabancı Diller Konferansı’na ev sahipliği yaptı. Konferans; ikinci yabancı dil (Almanca ve Fransızca) öğretmenleriile tercüman ve bu alanlarda öğretmen adayı olan üniversite öğrencilerinin Tarsus’ta bir araya gelmesini sağladı.
Mesleki gelişim ve bilgi paylaşımına yönelik olarak gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını TAC Okul Müdürü Günseli Yüksel yaptı. Konuşmanın ardından, Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı okullardan gelen ikinci yabancı dil öğretmenleri, ellerindeki programa göre çalıştayların yapıldığı sınıflarda verilen farklı sunumlara katıldılar. Seminerde, katılımcılara Almanca ve Fransızca derslerinin öğretimindeki yeniliklerin yanı sıra sınıflarda kullanılabilecek farklı yöntemler ve teknikler depaylaşıldı.
Konferansta ayrıca dil öğretiminde kullanılan kitap ve basılı materyalleri yayımlayan deneyimli yayınevleri, TAC kampüsünde stant açtılar. Stantlarda, dil eğitimi konusundaki en son ürünler, konferansa katılan eğitimcilere tanıtıldı.

Konferans,TAC İkinci Yabancı Dil Bölüm Başkanı Tuba Baykal’ın kapanış konuşmasının ardından sunum yapan konuşmacı ve tüm katılımcılara sertifika verilmesiyle son buldu.nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı TÜRKİYE’NİN 2. YABANCI DİL ÖĞRETMENLERİ TARSUS’TA BULUŞTULAR