BAŞKAN CAN, KAVAKLI’YA YENİ HEMZEMİN GEÇİT YAPTIRDI


Hızlı tren projesi kapsamında kent merkezindeki hemzemin geçitlerin kapatılarak yerlerine alt ve üsgeçitler yapılmasına başlandı. Bu kapsamda kent trafiğinde şimdiden aksamalar meydana gelmeye başladı.
Özellikle geçtiğimiz aylarda Kavaklı mahallesindeki hemzemin geçidin kapatılarak buraya alt geçit projesi başlatılmasıyla, Mezarlıktan Kavaklıya geçişler ve Yeşilyurt dönen yol trafiğe kapatılmıştı. Bu bölgedeki esnafların iş yapamaz hale gelmesi ve araç sürücülerinin geçişlerde sıkıntı yaşamasıyla konu sık sık ilgililere iletildi.
Halkın ve araç sürücülerinin yaşadığı sıkıntıyı dikkate alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, konuyu geçtiğimiz günlerde şehrimize gelen TCDD genel  müdürü İsa Apaydın’a iletti. Hızlı tren projesini ve alt ve üstgeçit projelerini görüşen Can, Kavaklı mevkiindeki geçidin yapımı sırasında trafikte sıkıntı yaşandığını belirterek ek bir geçiş yapımını düşündüklerini söyledi. Genel müdürde bunun olumlu olduğunu belirtince belediye Kavaklı geçidine araç geçişi için yeni yol açtı. Başkan Can çalışmaların tamamlanmasıyla burada inceleme yaptı.