BASKETBOL ŞÖLENİ


Türkiye Basketbol Ligi Federasyon Kupası finallerine Mersin ev sahipliği yapacak.Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 22-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyon öncesinde Mersin Atatürk Evi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi.
Toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan’ın yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Antalyalı,Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, MersinBasketbol İl Temsilcisi Osman Öngör Denizer ve takım temsilcileri katıldı.
Basın toplantısında yaptığı konuşmada kupanın Mersin’de düzenlenecek olmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan, “Mersin’de yapılacak olan Türkiye Basketbol Ligi Federasyon Kupası için Mersin’e gelen takımlarımızı ve yöneticilerini şehrimizde misafir etmekten dolayı son derece mutluyuz. Spor artık çağımızın en iyi iletişim ve tanıtım aracı ve bu vesileyle şehrimize gelen sporcularımıza güzel müsabakalar temenni ederken, şehrimizden de güzel duygularla ayrılmalarını diliyoruz. Gittikleri yerlerde Mersin’in güzelliklerini anlatmalarını ve bizim için bir gönüllü elçi olmalarını temenni ediyoruz” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak uluslararası ve ulusal çapta birçok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Kerim Tufan, “Uluslararası Mersin Maratonu, Uluslararası Mersin Bisiklet Turu, Pro-BeachTour, Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ve Avrupa 10 Bin Metre Koşusu Kupası gibi uluslararası düzeydeki önemli organizasyonları Mersin’de düzenledik” diye belirtti.
Altın Kemer Ödüllü Cumhuriyet Yağlı Güreşleri, Karakucak Güreşleri, Plaj Oyunları ve Masterler Futbol Turnuvası’nın Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ulusal düzeyde organizasyonlar olduğunu söyleyen Kerim Tufan, “Ülke sporuna ve spor kenti Mersin’e katkı sağlayacak buna benzer organizasyonlara destek olmaya devam edeceğiz. Mersin’de 2013 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan tesisleri en iyi şekilde kullanmak ve değerlendirmek bizim için çok önemli. Finale kadar gelen tüm takımlara başarılar diliyorum. Vatandaşlarımızı bu kupa şölenini izlemeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Edip Buran Spor Salonu’nda düzenlenecek kupa finallerinde, Afyon Belediyesi, Bandırma Kırmızı, Bursaspor Durmazlar, Gelişim Koleji, İstanbulspor Beylikdüzü, Nesine.com Eskişehir Basket, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent takımları mücadele edecek.