CHP’Lİ VEKİL ÇAMAK VE BAŞKAN İLK, ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ


CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak ve CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, bu gün yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Oda Başkanlarını ziyaret etti.
       Sırası ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak ve Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Togo, Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ve Borsa saymanı Ali Seçer,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın ile yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamakve  CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk ziyaret ettikleri Oda Başkanlar ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından samimi bir ilgi ile karşılandı.
Vekil Çamak ve Başkan İlk, ziyaret ettikleri Oda Başkanları ve yönetim kurulu üyelerine ağırlıklı olarak Yeni Anayasa değişikliğinin ülkemize neler getireceğini anlatırken,  Yeni anayasa değişikliğinin Ülkemizin öncelikli meselesi olmadığını belirterek, getirilmek istenen yeni anayasanın ülkemizin yararına olmayacağını dile getirdiler.
            YENİ ANAYASA TUZAKLARLA DOLU
Çamak, yeni Anayasa konusunda “ Yeni Anayasa Ülkemizin yararına olmayacak. Çünkü tehlikelerle dolu. Tuzaklarla dolu. Siyasi iktidar 15 yıldır ülkemizde siyasi istikrarı sağlayamadı. Ekonomik istikrarı sağlayamadı. Ülkemiz yangın yerine dönmüşken , şimdi hiçte ihtiyacımız olmadığı halde Anayasa değişikliğine gidiyoruz. Parlamenter sistemden Başkanlık sistemine geçen ülke yok ama Başkanlık sisteminden Parlamenter sistemine geçen ülke çok. Bu nedenlerle çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin geleceği için hepimizin “ HAYI” Cephesinde birleşmemiz gerekiyor.

       Oda Başkanları ise genel olarak, “ Odalar genellikle esnafların buluştukları yerlerdir. Biz burada esnaflarımızı dinliyoruz. Esnaflarımızdan edindiğimiz bilgilere göre bölgemizden “ Hayır” çıkacağına inanıyoruz. Çıkacak sonuç ülkemizin yararına olmalı. Herkes birbirine saygı duymalı. Buna çok ihtiyacımız var. Ülkemizde liyakat sahibi insanlar- vatanını seven insanlar Devlet Kurumlarında görev almalı. Her kes Vatanımıza ve Bayrağımıza sahip çıkmalı. Biz toplumdan bu yöne yaklaşımlar bekliyoruz.” Diye konuştular.