Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

“ÇOCUĞUNUZ SÖYLENENİ TEKRARLATIYORSA DOKTORA BAŞVURUN”


Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Şahin Toprak, çocukların kendisine söyleneni tekrarlatmasının işitme kaybı sebebi olabileceğine dikkat çekti. Opr. Dr. Toprak, anne babaları, sorunun kalıcı hale gelmeden müdahale edilmesi için çocuklarını doktora götürmeleri konusunda uyardı.
 Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Şahin Toprak, çocuklarda işitme kaybının belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
İşitme kaybının doğuştan olabileceği gibi her yaş grubunda ortaya çıkabilecek bir sağlık sorunu olduğunu ifade eden Opr. Dr. Toprak, “Çocukların, söyleneni tekrar ettirmesi işitme kaybının sebebi olabilir. İşitme kayıplarında erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Erken tanı için anne babalar, çocuğunu doktora götürmeli. Ayrıca bebeklik döneminde işitme testleri de ihmal edilmemeli” dedi.
 İŞİTME KAYBININ NEDENLERİ
 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Toprak, sorunun kalıca hale gelmeden tedavisinin yapılması gerektiğini belirterek, işitme kayıplarının nedenleri hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Dış kulak yolundaki kir, iltihap ya da dış kulak yolunun kapalı veya dar olması işitme kaybı nedeni olabilir. Orta kulak iltihabı, sıvı birikimi, kulak zarı yırtılması, orta kulaktaki kemik sistemde herhangi bir sorun da işitme kayıplarına neden olmaktadır. Özellikle iki yaş altı çocuklarda yaşanabilecek işitme kayıplarının ciddiye alınması gerekiyor. İşitme sorunu olan kişilerde klasik işitme cihazı veya gelişmiş koklear implat uygulamaları ile işitmenin düzeltilmesi sağlanabiliyor.”nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı “ÇOCUĞUNUZ SÖYLENENİ TEKRARLATIYORSA DOKTORA BAŞVURUN”