GELECEĞİN ORMANLARI, MİNİK ELLERDE HAYAT BULDU


Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ‘21-26 Mart Orman Haftası’ dolayısıyla düzenlenen fidan dikiminde, ilkokul öğrencileri çam fidanlarını toprakla buluşturdu.
Mezitli Muhittin Develi İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin katıldığı fidan dikimi etkinliği,çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılamak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı ve Mersin Orman Bölge Müdürlüğü tarafındandüzenlendi.
Öğretmen ve velilerin de bulunduğu fidan dikimi, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsisi yapılan ve Mersin Şehir Hastanesi’nin güneyinde bulunan alanda gerçekleştirildi.
Doğa ve orman sevgisini küçük yaşlarda öğrencilere aşılamayı hedefleyerek çevre bilinci kazandırmayı amaçlayan etkinlikte yaklaşık 5 yüz öğrenci fidanları toprak ile buluşturdu.

Fidan dikimi etkinliğinde ellerinde “Yol rehbersiz, dağ ormansız olmaz”, “Ormansız yurt vatan değildir”, “Ormanlar milli servettir”, “Orman yurdun hem süsü hem gücüdür” yazılı pankartlarla ağaç ve orman sevgisi mesajı veren öğrenciler keyifli dakikalar yaşadılar.