GÜL VE BODUR:"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ İÇİN HERKES EVET DEMELİDİR"


AK Parti Tarsus İlçe Teşkilatı Başkanı İbrahim Gül, ilçe yönetim kurulu ve partililerle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve MHP’liler tarafından sıcak bir ilgiyle karşılanan AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül, gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etti.
MHP İlçe Başkanı Bodur,  “AK Parti İlçe Teşkilatı’na nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. 16 Nisan halk oylaması dolayısı ile gerekli istişareleri yapmaya devam ediyoruz.  MHP teşkilatları olarak hareketimizin lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin kararı doğrultusunda milletimiz için atılan hiçbir adımdan geri durmayız. Her şey Aziz Türk milletimizin istikbali içindir. Mevzu bahis olan vatan ise gerisi teferruattır." ifadelerini kullandı. MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, AK Parti ile MHP’nin aynı tabana hitap ettiklerini belirterek, “AK Parti’nin hedef kitlesiyle bizim hedef kitlemiz aynıdır. Biz 12 Eylül darbesine kadar solcularla, 15 Temmuz darbe girişimine kadar ise AK Partililer ile bir araya gelemeyiz diyorduk. Ancak baktık ki 15 Temmuz darbe girişiminde memleketimiz elden gidiyor. Söz konusu memleket ve vatansa, gerisi teferruattır. Hep birlikte ülkemizin ve milletimizin geleceği için 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandumda hep birlikte “Evet” diyeceğiz” dedi.
“16 Nisan referandumu, fiilen yaşanmakta olan başkanlık sisteminin halka sorulmasıdır. Madem millet her şeyin çözümü, yine çözecek olan halktır” dedi. Türk insanının yüzbinlerce şehit vererek bugünlere geldiğini kaydeden MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, “1915’den bu yana Allahu ekber Dağların’da 100 bin, Çanakkale’de 253 bin, Filistin’de adını koyamadığımız kadar şehit vermiş bir toplumuz. Bizler 12 Eylül harekatı olana kadar sol cenahla aynı masaya oturabileceğimizi düşünmezdik. 15 Temmuz hadisesi yaşanana kadarda Adalet ve Kalkınma Partisi ile ortak hareket edebileceğimizi düşünmezdik. Şunu açıkça ifade ediyorum ki AK Parti tabanı , Milliyetçi Hareket Partisi’nin hitap ettiği tabandır. Ben bu durumdan hiçbir zaman rahatsızlık duymadım ama, ne hikmetse teşkilatlar hiçbir zaman bir araya gelemedik. 15 Temmuz hadisesinden sonra da böyle bir ortam oldu. Baktık ki memleket elden gidiyor, devlet elden gidiyor; hükümet ise bir şeyler yapmaya çalışıyor. Yanan yangını söndürmek için bu vatan için elbirliği etmek, gönül birliği etmek herkesin görevidir” diye konuştu.
AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül ise konuşmasında, “Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığını ziyaret ettik. Adalet ve Kalkınma Partimiz ile Milliyetçi Hareket Partisinin birlikte öngördüğü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini konuştuk” dedi.
Siyasi partilerin demokrasinin gereği olduğunu ve vatan-millet için çalışmaya devam etmekte olduklarını belirten İbrahim Gül, Türkiye’nin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin bol olduğunu, ancak dış güçlerin bu zenginliği kullanmaya izin vermediklerini, AK Parti iktidarının Türkiye’nin kaderini değiştirip, ülkeyi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına sokmayı hedeflediğini söyledi. 94 yıllık Cumhuriyet döneminde 65 defa hükümet değiştiğini belirten Gül, AK Parti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ni vesayetle yönetilmekten kurtarmayı hedeflediğinin altını çizdiği konuşmasında şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle milletimiz ve Türkiye kazanacak. Referandumda Evet diyerek yönetimde çift başlılık ortadan kalkacak, AK Parti iktidarları öncesinde görülen Cumhurbaşkanı-Başbakan uyumsuzluğu, koalisyon arayışları, hükümet kurulamama krizleri, milletvekili pazarlıkları, mecliste hükümet düşürmeler bir daha yaşanmamak üzere tarihe karışıyor. Türkiye’de 1923’ten bu yana 94 yılda tam 65 hükümet kuruldu. Bu hükümetlerin ömrü 17 ay oldu. Türkiye’de başından beri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olsaydı bugüne kadar sadece 19 hükümet kurulmuş olacaktı.  Şimdi, milli irade doğrudan hükümete yanşayacak. Milletimiz kendi Cumhurbaşkanını kendi oyuyla seçiyor, kurulacak hükümete sandıkta 5 yıllığına güvenoyu veriyor, kesintisiz iktidar dönemi başlayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle üniter yapımız güvence altına alınıyor, Cumhuriyetimizin temelleri sağlamlaşıyor, rejim değil sistem değişiyor ve Cumhuriyetimiz güçleniyor. İcraatçı Hükümet, güçlü meclis geliyor. Cumhurbaşkanı ve Hükümet daha hızlı karar alıyor, daha büyük ve etkili icraatlar yapıyor. Dev projeler artıyor, Türkiye daha çok büyüyor, daha çok gelişiyor. İşta bu ve benzeri nedenlerden dolayı 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandumda sandıktan EVET çıkmalıdır.”