Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

GURBETÇİYE KONUT SATIŞINDA KDV İNDİRİMİ


Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, gurbetçilere ve yabancılara konut satışında KDV indiriminin sektörü canlandıracağını söyledi.
 Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, 1 Nisan’dan itibaren yabancılara ve yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına konut satışında KDV indirimi olacağını söyledi. Yaz aylarında konut satışlarının arttığına işaret eden Madenli, KDV istisnasının sektöre olumlu yansıyacağını belirterek, şunları söyledi:
 İLK KONUTTA KDV ÖDEMEYECEK
“Yabancılar ile 6 aydan daha fazla yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları, satış bedelini yurtdışından getirilecek dövizle ödemeleri şartıyla, ilk aldıkları işyeri ve konutta KDV ödemeyecek. Bu yeni düzenleme hem yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın konut sahibi olması hem de sektör açısından önemli bir fırsat.”
 BİR YIL SATIŞ YOK
Madenli, son yıllarda yabancıların gayrimenkul yatırımı konusunda Türkiye’ye olan ilgisinin arttığını kaydetti. KDV istisnasından yararlanarak Türkiye'de konut veya iş yeri satın alanların, aldıkları gayrimenkulleri bir yıl satamayacağını anımsatan Madenli, satmaları halinde zamanında alınmayan verginin tahsil edileceğini ifade etti.
nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı GURBETÇİYE KONUT SATIŞINDA KDV İNDİRİMİ