MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ İLE AKUT İŞBİRLİĞİ


Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile AKUT Mersin temsilciliği arasında karşılıklı işbirliği yapılması konusunda protokol imzalandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, sorumluluk alanı içerisinde meydana gelebilecek yangınlara, su baskınlarına, her türlü kaza, çökme, patlama, mahsur kalma, dağ ve doğa koşullarında kayıp arama ve benzeri durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale edilmesinde, ilk yardım hizmetlerinin yürütülmesinde, su altında her türlü arama ve kurtarma olaylarına müdahale edilmesinde, müsabakalarda, organizasyonlarda, eğitimlerde, sosyal sorumluluk projelerinde ve tatbikatlarda AKUT Mersin Ekibi ile karşılıklı işbirliği protokolü imzaladı.
Protokol kapsamında bir yıl boyunca bu teknik ve kişisel becerilerin birleştirilmesi, fikir alış verişi ve karşılıklı eğitimlerle hızlı, etkin ve kaliteli hizmet anlayışı hedefleniyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi her türlü itfai olaylarda vatandaşların can ve mal kaybını önlemek için 7/24 her koşulda kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet vermeye devam ediyor.