MESLEK EDİNDİRME MERKEZİ DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR


CAN, “HERKESİN ÜRETKEN OLMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ.
Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Meslek Edindirme Merkezinden (MEM) yetişen kursiyerler hem kendi ayakları üzerinde durabiliyor hem de eğitim süresince ürettikleriyle toplumun herkesimine değer katmaya faydalı olmaya devam ediyor.
Meslek sahibi olmanın ve üretimin önemine vurgu yapan Başkan Can, “Bizler belediye olarak görevimizin bilincindeyiz. İşimiz sadece altyapı yol, su değil aynı zamanda şehrimizde sosyal anlamda da birşeyler yaparak üreten bir toplum haline gelmemize katkı sağlamak olduğunu da biliyoruz. Bu açıdan bakıldığında meslek edindirme merkezimizin kesinlikle iyi yolda olduğunu söyleyebilirim. Buradan yetişen kursiyerlerin eğitim aldıkları konuda iş bulmaları daha kolay oluyor. Merkezimizden yetişen kursiyerler kesinlikle gittikleri gerçek çalışma koşullarında yabancılık yaşamıyorlar” şeklinde konuştu.
MEM’in Sosyal Markete katkılarını da vurgulayan Başkan Can, “Merkezimizde hem eğitmenlerimizin hem de kursiyerlerimizin eğitim süresince yaptıkları ürünler Sosyal Marketimiz aracılığı ile ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırıyoruz. Örneğin 92 yatalak hastamızın sürekli pijama türü giyim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sürekli öğrencilerimize pantolon dikiyoruz. Bay ve bayan şalvar dikiliyor. Bunlar güzel şeyler. Bunlar değer katmaktır. Üretken olmaktır. Elele vermektir.  Başta MEM hocalarımız olmak üzere bu süreçte emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah emeklerimizi zayi etmesin ve bizleri başarıya ulaştırsın” dedi.

Belediyenin iş kıyafetinin büyük bir kısmının da MEM tarafından karşılandığını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, hedeflerinin kursiyerlerin her birinin koluna altın bilezik takmak olduğunu söyledi.