Saat Modelleri Uygun Fiyat Seçeneğiyle modasaat.com'da

Analog olsa da spor tarzında modelleri de bulunan Diesel saat markalar arasında önemli bir yere sahiptir. Kordon ve kadran özellikleri bakımından tasarım çeşitliliğine sahip olması talep görmesindeki en büyük etkenlerdir. Erkek saat modelleri çok daha fazla çeşide sahip olsa da genel anlamda benzer özellikleri barındırmaktadır. Mineral camlı silikon kordonlu modellerin fiyat anlamında çok daha makul olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra kordon ve kadranı tek bir renk halinde bütünlük barındıran modelleri de mevcuttur. Bayanlar saatlerinde ise değişik tasarımlar ve motifler bulunmaktadır. Halka şeklinde olan kordona sahip saat modeli en çok tercih edilme oranına sahiptir. Aynı zamanda altın kaplamalı kadranlarda bir hayli modelde kendisine yer bulmaktadır. Bununla birlikte çerçeve içine ait görünümlerde dikkat çekici özelliğe sahiptir.

İtalyan markaları içerisinde önemli bir üretici konumunda bulunan Emporio Armani saat modellerinde farklı tasarımlar ile tanınmaktadır. Bilhassa önemli gün ve gecelerde kullanımı çok daha fazla olan bayan saat modelleri vardır. İnce ve zarif saatlerin klasik tarzda analog şekildedir. Aynı zamanda çelik kordonlu olanlarının tercih edilme oranı da çok daha yüksektir. Erkek saatleri ise sahip oldukları özellikleri ile bilinmektedir. Kasa rengi altın olan deri kordonlu modeller bulunmaktadır. Aynı zamanda çelik kordonlu modelleri de ilgi görmektedir.

Oldukça şık ve gösterişli saat almak isteyen kişiler için en ideal markalardan bir tanesi de Esprittir. Özellikle bayan saat modellerinde sunduğu farklı tasarımlar ile şıklık kazandıran marka aynı zamanda davetlere özel modellerde sunmaktadır. Kaliteli Esprit modelleri için modasaat.com/kategori/esprit.aspx linki kullanılabilir. Klasik ve analog olan pilli saatlerden en çok dikkat çeken bakır kasa rengine sahip olan modeli olmaktadır. Deri kordonuyla ağır bir duruş sunan saatin kasası ise çeliktir. Hem kordon renginin hem de kadran renginin kahverengi olması da cafcaflı bir görünüm olmasını engellemektedir. Ayrıca birçok bayan saat modelinde mineral cam tercih edilmesi de ince görünüm sunmaktadır. Bayan saatlerinin birçoğunda takvim, kronometre gibi unsurlar yokken ortalama olarak kasa çapı 38mmdir. Yuvarlak çerçeve dışında kare olan modelleri de bulunmaktadır. Daha ince ve küçük olan bu modellerin çelik kasalı modelleri şıklık açısından tercih edilebilir. Erkek saatlerinde ise siyah ve mavi tonlar öne çıkmaktadır. Çok daha uygun fiyatlarda olan modellerinde kasa malzemesi plastik, cam tipi ise kristaldir. Bunun dışında kordon ise deri, silikon ya da çelikten olabilmektedir. Çelik kasalı modellerin ise birçoğunda mineral cam tercih edilmektedir.