Subscribe Us


 

Tarihi Parka Yazık Edildi

Tarsus'ta bir süredir yenilemesi yapılan tesisler vardı. Bunlar önceki gün tekrar açıldı. Mesela tasarım ve yenileme çalışmaları tamamlanan Tarihi Tarsus Kültür Park ve Yarenlik Alanı’nın açılışı gerçekleştirildi. İki tesise harcanan 10 milyon TL ye yakın paraya göre yapılan işler iç açıcı değil. Bunca para harcandığına göre daha güzel olabilirdi.

Mesela Yarenlik alanı sadece Taş yığını olmuş. Başkada hiçbir özelliği yok. Sadece heykeller taşınmış o kadar. Yeni döşenen taşlarda daha şimdiden takur tukur oynamakta. Eski halinden farkı yer döşemeleri değişmiş… Tarihi parkta havuzlar güzel, masalar ve STK lara yapılan lokaller iyi. Ama o güzelim ağaçların kesilmesi ise büyük hata.

Çocuk oyun alanları güzel, ama giriş kapısı eskiden daha nostaljik ve güzeldi. Bu parka 5.5 milyon mu,8 milyon mu gitti. Her ne kadar gittiyse bile bu paralara yazık olmuş. DOĞRUYA DOĞRU.. 

HAYIRCILAR İLK KEZ BU KADAR KALABALIKTI

16 Nisan öncesi Tarsus hareketli günler yaşıyor. Mesela önceki gün Türkiye Avukatlar Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu Tarsus'a geldi Tarsus 'ta Kültür merkezinde ‘Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz’ konulu toplantı büyük ilgi gördü. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitim İş Sendikası tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe Türkiye Avukatlar Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, Anayasa Hukuku Profesörü Süheyl Batum ve Psikiyatri Uzmanı Doktor Semih Dikkatli konuşmacı olarak geldi. Yeni Anayasaya HAYIR diyen Metin Feyzioğlu, Anayasa Hukuku Profesörü Süheyl Batum ve Psikiyatri Uzmanı Doktor Semih Dikkatli büyük alkış aldı. Finalde güzeldi. Üç saate yakın süren toplantı İzmir Marşının çalınması ile sona ererken ilk kez HAYIR'cılar bu denli kalabalık topladı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar