TARSUS SEV ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİLER VE TÜRKİYE 3.SÜ OLDULAR


Tarsus SEV İlkokulu öğrencileri, dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination'dan (DI) Türkiye 3.sü olarak döndü. “Dünyayı kirletmeye devam edersek renksiz bir gezegen haline gelecek” diyen Tarsus SEV’inCoolColors takımı, turnuvadan Türkiye 3.sü olarak dönmeyi başardı
 Dünyada birçok ülkede düzenlenen uluslararası bir organizasyon olan DestinationImagination (DI); çocukların gerçek yaşamda karşılaşacakları problemleri çözmelerini sağlayarak, hayatları boyunca kullanabilecekleri becerileri geliştirmeyi amaçlıyor. Türkiye’de de gerçekleştirilen uluslararası organizasyon, bu yıl Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Farklı il ve bölgelerden 2 bin öğrenci, 300'e yakın eğitmen ve gönüllülerin katılımı ile 3 bine yakın yaratıcılık tutkununu buluşturan organizasyonda, Tarsus SEV İlkokulu da bu yıl ilk kez katılarak üç takımla yer aldı.
HAYAT BECERİLERİ KAZANDILAR
DestinationImagination(DI) turnuvasında okullarını ve bölgelerini başarıyla temsil eden Tarsus SEV’in ‘CoolColors’ takımı bu heyecan verici, eğlenceli ve zorlu turnuvada ilk kez katılmalarına rağmen Türkiye üçüncülüğü elde ettiler. Takım koçları Aynil Sayid ve Gürkan Kılıç ile birlikte katıldıkları turnuvada önemli bir başarı elde eden Tarsus SEV öğrencileri; bu organizasyonla aynı zamanda işbirliği yapma, bir takımın parçası olma, sorumluluk alma, yeni durumlara karşı yaratıcı fikirler geliştirme, akranlarına destek verme ve fikir alışverişinde bulunma gibi birçok kazanım edindiler.
DÜNYANIN RENKLERİ SOLMASIN
Tarsus SEV CoolColors takımı, etkinliğe Güzel Sanatlar alanında katıldı. Bu sene organizasyon tarafından belirlenen Güzel Sanatlar teması, renklerin etkileri ve bir rengin kaybolmasının sonuçları üzerine oldu. Takım üyelerinin bir kısmı yeni buldukları boş bir gezegeni renk güçleri ile canlandırmaya çalışan uzaylılar rolüne bürünürken, takımın geri kalanı ise bu renklerden en önemlisi olarak belirlenen ‘mavi’ rengi çalarak dünyaya götürmeye çalışan renk avcıları rolünü oynadılar.