TİY TEKNİK DİREKTÖRÜ RIZA TUYURAN İSTİFA ETTİ ..


3.Lig 3.Grupta mücadele Tarsus İdman Yurdu’nda radikal kararlar alındı.
Geçen ay Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörlüğüne getirilen Rıza Tuyuran istifasını yönetim kuruluna sundu. 
Yaşanan olumsuzluklar üzerine Tarsus İdmanyurdu Kulübü Başkanı Önder Ege, basın toplantısı yaparak alınan kararları açıkladı..
Tuyuran’ın istifası kabul edilerek verdiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür edildi.

Tarsus İdmanyurdu’nda teknik direktör Tuyuran’ın istifasının ardından takımın kaleci antrenörü Fevzi Tuncay görevine devam ederken, takımı maçlara Tarsuslu genç antrenör Okan Küçük hazırlayacak. Yine Tarsuslu Cem Gökayaz, yardımcı hoca olarak görevine devam edecek.

Tarsus İdmanyurdu’nda kötü gidişin ardından gelen teknik direktörlük değişikliği sonrası takımda 4 futbolcu süresiz kadro dışı bırakıldı.
Futbolcular Sercan Hacıoğlu, Koray Sönmez Uysal, Yasir Vardar ve Okan Aslan süresiz kadro dışı bırakıldı.
Sarı lacivertli takımda bir takım idari değişikliğe de gidildi. Kulüp İdare Amiri Süleyman Tank’ın yerine Haydar Aratekin getirilirken Süleyman Tank görevini yönetim kurulu üyeliğini sürdürecek.

GÖREV BÖLÜMÜ
Tarsus İdmanyurdu As Başkanı Nevzaty Çetin’in 2.başkan olarak görevine devam etmesine, Altyapılardan Sorumlu Başkan Cem Kavalcı’nın görevine ek olarak ayrıca 2.başkanlık görevine getirilmesine, Basın Sözcüsü Mücahit Emin Polat’ın Kulüp Doktoru olarak görevine devam etmesine, Basın Sözcülüğüne ise Uğur Uyar’ın getirilmesine, Spor Direktörlüğe ise  Köksal Ferizcan’ın getirilmesine karar verildi.
 CEZA
Tarsus İdmanyurdu yönetim kurulu, son Bergama Belediyespor maçının ilk 11’nde oynayan futbolculara 1500’er TL, yedek oyunculara ise 700’er TL ceza verilmesine karar verdi.
Takımın 2.kaptanı Koray Sönmez Uysal’ın yerine ise 2.kaptanlığa kaleci Yaşar Memişoğullarından’ın getirilmesine hükmedildi.