BAŞKAN CAN’DAN GAZİ GENÇ’E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 17 Aralık 2016 tarihinde Kayseri’deki patlamada yaralanan Gazi Recep Genç'i Tarsus’taki evinde ziyaret etti.
Kavaklı Mahallesi’nde gazinin baba ocağındaki evinde ziyaret eden Başkan Can, gazi ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.
Baba Resul Genç tarafından karşılanan Başkan Can, gazinin hastanedeki tedavi sürecinde devamlı takip ettiklerini söyledi.
“Gazilerimiz onurumuzdur” diyen Başkan Can,  gazilere her zaman yardımcı olduklarını belirterek, “Bugün buralardaysak, Türkiye Cumhuriyetinde bayrağımız dalgalanıyorsa, minarelerimizde ezanlarımız okunuyorsa, önce Cenab-ı Allah’ın izniyle sonra şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesindedir. Bütün şehitlerimizi başta Ulu önder Mustafa Kemal olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ülkemizde bayrağımız için, dinimiz için, milletimiz için, kitabımız için, vatan için kanını veren şehitlerimiz rahmetle anıyor ve mekanlarını cennet eylesin. Bütün gazilerimize acil şifalar diliyor ve Allah acılarını bir daha göstermesin diyorum. Genç kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun” dedi.

Başkan Can, tedavi gören Tarsuslu gazilere 10 bin TL’lik nakdi yardımda bulunduklarını belirtti.