BAŞKAN KOCAMAZ’DAN ENGELLİ ÇİFTE BÜYÜK JEST


Nikâhlarının ardından düğün yapmak isteyen ancak bir türlü bu mutluluğa ulaşamayan engelli çift Zeynep Güneri ve Maşallah Erensayın, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın desteğiyle muhteşem bir düğün ile dünya evine girdi.
Engelli Transfer Aracı Gelin Arabası Oldu
Engelli çiftin düğün masrafları Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından karşılanırken Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelli Transfer Aracı da gelin arabası gibi süslendi ve çiftin hizmetine sunuldu.
Zor bir süreçten sonra düğünlerini yapabildiklerini anlatan damat Maşallah Erensayın, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Düğünlerini yapabilmek için birçok girişimde bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını kaydeden gelin Zeynep Güneri ise Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın kendilerine yardım eli uzattığını söyledi. Başkan Kocamaz’a desteklerinden dolayı minnettar olduklarını belirten Güneri, düğünlerine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
Engelli çiftin düğünleri oldukça renkli geçerken Mersin’de yaşayan birçok engelli vatandaş da düğüne katıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Hasan Celal Taş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın göreve gelir gelmez engelsiz bir kent yaratmak amacıyla Engelliler Daire Başkanlığı’nı kurduğunu hatırlatarak engelli vatandaşların kötü günlerinde olduğu gibi mutlu günlerinde de yanlarında bulunmayı görev bildiklerini söyledi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Hasan Celal Taş, Başkan Kocamaz adına çifte altınlarını taktı.

Engelli çiftin kuaför masrafları Sabri Özdemir, fotoğraf çekim masrafları da Selma Nigar Baştürk tarafından  “Vizörüm gönülden seninle aşk engel tanımaz” projesi kapsamında ücretsiz olarak karşılandı.