EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ ALANLARA SERTİFİKA VERİLDİ


“HERKES EMLAKÇI OLUP, OFİS AÇAMAZ”
Mersin Emlakçılar Odası, Toros Üniversitesi işbirliği Emlak Danışmanlığı Eğitimi gerçekleştirdi. Oda Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlakçılığın önemli bir iş kolu olduğunu belirterek, “Herkes emlakçı olup, ofis açamaz” dedi.
Mersin Emlakçılar Odası’nın Toros Üniversitesi ile düzenlediği Emlak Danışmanlığı eğitim prğgramının ikincisi tamamlandı. Eğitime katılan sektör temsilcileri, sertifikalarını Toros Üniversitesi’nin 45 Evler Kampüsü’nde düzenlenen törende aldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Canpolat, Tarsus Emlakçılar Derneği Başkanı Enver Fidanoğlu da katıldı.
KORSAN EMLAKÇILAR HAKSIZ REKABET DOĞURUYOR
Mersin Emlakçılar Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Canpolat, yıllardır mücadele verdikleri Emlak Müşavirliği yasası ile ilgili güzel gelişmeler olduğunu belirterek, “Bizler çıtayı yükseltmek, açık ve şeffaf olmak zorundayız” dedi.
Oda Başkanı Yavuz Selim Madenli ise, eğitime destek veren Toros Üniversitesi’ne teşekkür etti. Yıllardır yasanın çıkması mücadele ettiklerini anımsatan Madenli, şunları söyledi:
“Korsan emlakçılar sektörde oluşturdukları haksız rekabetin yanı sıra mesleki itibarımızı da olumsuz yönde etkiliyor. Kayıt dışı çalışarak hem devletimizi zarara uğratıyor, hem de sektörde huzurlu çalışma ortamını ortadan kaldırıyorlar. Bu kişiler sektörümüze ve devletimize yaşattığı zararın yanı sıra vatandaşlarımızı da mağdur ediyorlar.”
EMLAKÇILAR KEP FIRLATTI
Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir de “Biz bir hizmet üretiyoruz, hizmet üretmenin çok ciddi sorumlulukları var ve sürekli kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Bu mesleki eğitime katılanların büyük emekler verdiğini biliyorum ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitimi’ni başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Sertifika Töreni’nin ardından kursiyerler 45 Evler Kampüsü Bahçesi’nde kep fırlattı.