ERTUĞRUL BODUR : ‘’AKP İLÇE BAŞKANI SN. GÜL ÜN AÇIKLAMALARI TALİHSİZLİKTİR HEZEYANDIR’’


MHP Tarsus İlçe başkanı Ertuğrul Bodur, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Gül’ün yaptığı açıklamalara cevap verdi. ‘’MHP’nin desteği olmasaydı hüsran olurdu’’ dedi.
Bodur yaptığı yazılı açıklamda şu görüşlere yer verdi: ‘’Kimse kerameti kendinden bilmesin.MHP destek vermeseydi, Bugün hüsran bir sonuçla karşılaşılırdı.
AKP ilçe başkanı İbrahim Gül'ün sosyal medya ve basında yer alan Özellikle bize meydanlarda destek veriyoruz diyenlerinin sözünü sadece lafta kaldığını gördük.AKP olarak bu günkü aldığımız oy AKP ye aittir demesi şık değildir vijdani değildir. Referandum sonucunda,Sn Cumhur Başkanı,Sn Başbakanın desteklerinden dolayı MHP ye teşekkür ettiği halde ilçe başkanının böyle açıklama yapmasının cahilikten başka bir şey oldığnı düşünüyorum.Talihsiz çıklamayı şiddetle kınıyorum. '' 16 Nisan tarihinde yapılan Halk oylaması sonucu çıkan iradenin Milletimize Hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Çıkan Bu karar Milletimizin iradesidir sonuna kadar sagılıyızLierimiz Sn. Dr. Devlet Bahçelinin Talimatları ve Parti politikamız gereği İlçe Teşkilatımız  ve Kuruluşlarımız süreç boyunca kararlılıkla çalışmış ve Genel Merkezimizin Aldığı kararın Arkasında İnanarak durmuştur. Millet vekilimiz Belediye Başkanımız ve Teşkilatlarımız ile birlikte Tarsusun bir ucundan diğer ucuna  Referandum bilgilendirme proğramları düzenlenmiştir. Ancak AKP İlçe başkanının Tarsusta Alınan oyların Sadece Kendilerine ait olduğunu iddia etmesinin sayısal zeka sorunu ile birlikte komiklikten ve kendini bir  yerlere başarılı göstermek çabaların başka bir anlamı yoktur.
Sn Cumhur Başkanımızın, Sn başbakanımızınve Sn Bakanlarımızın bu noktadaki takdir ve teşekkürlerine rağmen AKP ilçe Başaknı hala kindar ve Bozguncu tavrını sürdürmektedir. Daha Düne kadar Tarsus ta Asılan Türk Bayraklarından Rahatsız olan Her dönem farklı bir adaylık kompleksi yaşayan zatı muhteremin yerel Seçim hayelleri kurması, Milli hassasiyetlere sahip Tarsusluların hafızası ile dalga geçmekten ibarettir. Referandum Sürecinde sağlanan ve özlenen birlikteliğe zarar verici hesap ve planlar üzerine kurulu bir siyaset anlayışı Milliyetçi Hareketin siyasi anlayışında kabul görmez. Bu tür talihsiz açıklamalar, Halk oylaması sonucuna gölge düşürücü, şehrimizde sağlanan huzur ve kardeşlik ortamına saygızılıktır. Bizler bu düşüncelerin AKP ye gönül vermiş Vatandaşlarımıza ait olmadığını biliyoruz.
Bu düşüncelerle AKP ilçe başkanının nefsi açıklamalarını talihsiz buluyorum.Tekrar halk oylaması sonuçlarının Milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab- Allahtan temenni ve niyaz ediyorum.

Laf Biliyorsan konuş ibret alsınlar
Bilmiyorsan sus adam sansınlar

 Kimsenin Tarsusta tesis edilen huzuru bozmaya hakkı yoktur.