HAFTA SONU ÇOCUKLARINIZLA UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞAYACAKSINIZ


Tarsus Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çocuk Oyunları Şenliği’nin bu yıl ikincisini düzenliyor.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl daha coşkulu kutlamak için hazırlıkların sona erdiğini belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Pazar günü çocukların aileleriyle unutulmayacak bir gün yaşayacaklarını kaydetti.
Ulu Önder Atatürk tarafından dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Bayramında yapılacak olan şenliğe bütün çocukların davetli olduğunu ifade eden Başkan Can, şenliği kreşler, anaokullar ve ilkokullarla birlikte düzenlediklerini belirtti.
Geleceğin teminatı olan çocukların, bayramı bayram gibi yaşamaları için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şevket Can, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını adına yakışır bir şekilde kutlayacaklarını belirtti.
Başkan Can, Türk örf ve adetlerini yaşatmak istediklerini belirterek, “23 Nisan çocuklar için çok önemli bir gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır.  Şehrimizde 23 Nisan’ı iki yıldır farklı kutlayarak,  hem çocuklarımızı eğlendirmek, hem de çocuklarımızın çocukluğunu, bayramlarını güzel bir şekilde yaşamalarını sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenledik. Çocuklarımız geleceğin güvencesidir, çocuklarımızın Aziz Atatürk’ün yolunda gitmelerini, örnek almalarını, ilke ve inkılaplarına bağlı kalmaları için değişik etkinlikler yaptık” dedi.
23 Nisan 2. Çocuk Oyunları Şenliği’nin Pazar günü saat 11.00’da Cetvel Köprü başında kortej yürüyüşü ile başlayacağını ve Kültür Sanat Sokağında devam edeceğini belirten Başkan Can, “Şenliğimizde, çocuklar için survivor yarışmaları, midilli atlarıyla gezinti, oyun grupları, masal kahramanları, engelsiz şarkılar, karaoke şarkı yarışmaları, geleneksel çocuk oyunları, ritim Show, değişik yarışmalar, danslar ve gün boyu eğlenceler olacak. Ayrıca programda LÖSEV yararına stantlar açılacak.

 23 Nisan’ımızı doyasıya, coşkulu bir şekilde kutlayacağız. Hazırlıklarımız tamamlandı. Bütün çocuklarımızı şenliğimize bekliyoruz.   Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bu özel günü bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle, şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.