TARSUSLU ÖĞRENCİLERE LYS MÜJDESİ - Tarsus Haber, Tarsus Kent Gazetesi, Tarsus Haberleri

Tarsus Hava Durumu

MERSIN

Son Dakika:

Home Top Ad

REKLAM ALANI

Post Top Ad

Reklam Alanı

6 Nisan 2017

TARSUSLU ÖĞRENCİLERE LYS MÜJDESİ


Kısaca LYS denilen Lisans Yerleştirme Sınavı  Tarsus’ta da yapılacak. Yeni belirlemeye göre   sınav illerin yanısıra Lefkoşa ve 81 il merkeziyle birlikte  34 ilçe merkezinde de yapılacak. Bu ilçeler arasında Tarsus’ta var.
 ÖSYM tarafından yapılan duyuruda sınava girilebilecek olan ilçeler " Adana Ceyhan ve Kozan, Kocaeli-Gölcük ve Körfez, Ankara-Polatlı, Konya-Ereğli, Antalya-Alanya, Manisa-Akhisar, Antalya-Manavgat, Manisa-Salihli, Aydın-Nazilli, Manisa-Turgutlu, Balıkesir-Bandırma, Kahramanmaraş-Elbistan, Bursa-İnegöl, Muğla-Fethiye, Diyarbakır-Bismil, Ordu-Ünye, Diyarbakır-Ergani, Samsun-Bafra, Gaziantep-Nizip, Samsun-Çarşamba, Hatay-Dörtyol, Tekirdağ-Çorlu, Hatay-İskenderun,Tokat-Erbaa, Tarsus, Şanlıurfa-Siverek, İzmir-Menemen, Van-Erciş, Kırklareli-Lüleburgaz, Zonguldak-Ereğli, Kocaeli-Gebze, Osmaniye-Kadirli" olarak belirlendi.

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı da bu  haberi duyunca Tarsuslu öğrencilere müjde verdi. Buna göre artık Tarsuslu üniversite adaylarıda sınava kendi kentlerinde girebilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Reklam Alanı

Pages