‘’TOKİ KONTLARININ İNŞAATINA 4-5 AY İÇERİSİNDE TEMEL ATILARAK BAŞLANACAK’’


Kısa adı Tüm Emek Der olan Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Tarsus Şube Başkanı Mehmet Bülent Gözener  basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
Dernek binasında basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısı yapan Gözener, derneklerinin Tarsus Şubesinin 21 ay önce kurulduğunu buna rağmen 5 bin üyeye ulaştıklarını söyledi.
Gözener “Kuruluşumuzdan bu yana öncelikle emeklilerimizin her sorununa koşarak  yardımcı olduk, olmaya da devam edeceğiz. Zor  şartlar altında  geçim mücadelesi  veren  üyelerimize  katkı  sağlamak amacıyla  bir çok  kurum ve kuruluşla indirim anlaşmaları yaptık. Adana ve Mersin’de  5 hastahane ile indirim anlaşması yapacağız.
Emeklinin en büyük hayali ise kendi mülkü olan bir konut sahibi olmaktır. Bunun için Takbaş ve Kaleburcu bölgelerinde  iki ayrı arsa arayışımız  oldu. Bunlardan olumlu yanıt aldığımızda oldu. Bu arsalar yetmezse yine arsa arayışlarımızve taleplerimiz olacak. 361 dönüm arsanın Tapu Kadastrodan TOKİ’ye intikali yapılacak. Bu girişimlerimizde bizlere destek olan Mersin milletvekilimiz ve bakanımız Lütfi Elvan’a, milletvekilimiz Ali Cumhur Taşkın’a, Ak Parti eski ve yeni ilçe başkanları Mehmet Yıldız ve İbrahim  Gül’e teşekkür ederiz.
Türkiye’nin değişik ilçelerinde emeklilere yönelik konut projeleri hayata geçirilirken Tarsus’ta  böyle bir çalışma yoktu.  Bizde bu  açığı kapatmak için  çalışma yaptık ve ilerleme kaydettik.  Sayın  Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, konutların  TOKİ tarafından  yapımına  4-5 ay  içerisinde başlanacağı müjdesini bizlere verdi buradan kendilerine  bir kez daha  teşekkür ediyorum. İnşallah temeli  4-5 ay içinde atıp, en kısa zamanda müracaat edenlere kura ile konut vereceğiz. Bugüne kadar 2500 emeklimiz başvurmuş olup bunlara ilk etapta  kura ile 2000 konut yapılıp dağıtılacaktır” dedi.

Gözener, Konut projesinin dışında hayata geçirmeyi düşündüğümüz  EMEKLİ EVİ projemiz var. Yer konusunda belediye  başkanımızdan talepte bulunduk. Başkanımızın bu konuya olumlu yanaşacağı düşüncesindeyim. Bu projeyi hayata  geçirdiğimizde çay vb. içecekleri emeklilerimiz çok cüzi  bir ödeme yaparak içebilecekler. Ayrıca burada  emeklilerimizin okuma ihtiyacı için bir kitaplık köşesi de  oluşturacağız’’ şeklinde konuştu.