BAŞKAN CAN VE KAYMAKAM ÜNAL, GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE BİRARAYA GELDİ


Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Belediyesi tarafından gazi ve şehit ailelerinin onuruna iftar programı düzenlendi. Hz. Daniyal Meydanında düzenlenen programda duygu dolu anlar yaşandı.
Semazen gösterisi ile başlayan program Hacivat-Karagöz gösterisiyle devam etti.
Dünya Kuran Kerim’i Güzel Okuma birincisi Fatih Cami İmamı Hatibi Hafız Bünyamin Topçuoğlu’nun seslendirdiği ayetler katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.
Gazi ve şehit aileleri ile birlikte 5 bini aşkın kişi saatler öncesinden Hz. Daniyal  Meydanında hazırlanan masalara oturarak iftar vaktini bekledi. Belediye ekiplerinin, hazırlanan iftarlıkları vatandaşlara dağıtmasının ardından geleneksel top atışı ve ezanla birlikte iftar açıldı.
Açılış konuşması yapan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, vatandaşların Ramazan ayını kutladı.
Ramazan ayının insanların birbirleri ile kaynaşmasını sağladığı gibi yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı bir ay olduğunu belirten Başkan Can, “Ramazan ayı içerisinde dinimizin emrettiği şekilde ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderebilmek, bir arada yapılacak sahur ve iftar yemekleri ile kaynaşmayı sağlamak adına Ramazan ayı boyunca her gün bereket peygamberi Hz. Daniyal Peygamber meydanında biraraya geliyoruz. Ülkemizde, özellikle de İslam aleminde olduğu gibi kentimizde de bu tür iftarlarla insanlarımızı bir araya getirerek, dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlıyoruz. Ramazan akşamlarını en iyi şekilde değerlendirmek arzusundayız” dedi.
Bugün gazi ve şehit aileleriyle bir araya geldiklerini kaydeden Başkan Can, “Bugün şehit ailelerimiz misafirimiz. Şehit aileleri ve Şehitlerimiz bizim namusumuzdur. Gaziler onurumuzdur. Şehitlerimiz sayesinde ülkemizde ezanlarımız okunuyor, şehitlerimiz sayesinde bayrağımız dalgalanıyor. Allah bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Onları rahmet ve şükranla anıyorum. Cenab-ı Allah birlikteliğimizi daim eylesin ve ramazan ayını en güzel şekilde geçirmeyi nasip eylesin. Bu programda emeği geçen sayın Kaymakamımıza, belediyemize ve bütün emeği geçen arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Daha sonra konuşan Kaymakam Yüksel Ünal, Ramazan ayını kutladı.
Kaymakam Ünal, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz baş tacımızdır. Şehitlik makamı kutsal bir makamdır. Bugün burada şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle bir araya gelip birliğimizi beraberliğimizi herkese gösteriyoruz. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize her zaman kapımız açıktır. Onlar başımızın tacıdır. Sizlere an kalbi duygularımı sunuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından şehit ailelerine şehitlerin fotoğrafları tablo olarak hediye edilirken, gazilere çeşitli ödüller verildi.

Şehitlerin fotoğrafları tablo olarak verilirken, şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamazken, Belediye Başkanı Şevket Can ve Kaymakam Yüksel Ünal’a teşekkür ettiler.