BİR ÇANAKKALE GEZİSİ!

Son bir haftadır bir gezi düzenlenmekte..
Mersin Büyükşehir Belediyesi bugünlerde tüm Mersin genelindeki mahalle ve köy muhtarlarını Çanakkale’ye geziye götürüyormuş.
Yine bu kapsamda  Mersin dahilindeki ve Tarsus’taki birçok  muhtar ve  gazeteciyi de Çanakkale’ye götürüp oradaki kahramanlık dolu günleri bizzat yaşarcasına görmeleri için geziye dahil etmiş.
İyi ve güzel bir çalışma..
Kim düşünmüşse tebrik ederim.
En azından zırt pırt davet edilen  Mustafa Yıldızdoğan’a verilen binlerce (milyarlarca lira) boşuna gidiyordu. Çünkü adam Kocamaz’ın kadrolu sanatçısı gibi senede 2-3 kez, hatta bazen 4 kez bölgeye davet edilip konserler verdiriliyor ve  bu sanatçıya resmen taraf tutarak para veriliyordu.
Bu kez Mustafa Yıldızdoğan yerine Çanakkale gibi bir destanın yazıldığı yere gezi düzenlenerek kültürel ve sanatsal bir etkinlik yapılmış oldu. Bu nedenle  bu Çanakkale gezisini kim düzenlemeyi akıl etmişse tebrik etmek lazım.
Bu gezi kamuoyunda öyle sükse yarattı ki..
Ayrıca muhtarlardan olsun, gazeteci arkadaşlardan olsun bu geziye katılanlar bol bol selfi çekerek veya normal fotoğraflarını  facebookta paylaşarak geziyi haber verdiler. Sosyal medya sayesinde Mersin Büyükşehir belediyesinin ve başkanı Burhanettin Kocamaz’ın süksesi hayli arttı.  Artık bu gibi güzel gezi ve etmkinliklere davet edilenlerde seçimlerde  sandıkta oy kullanırlarken başkanın bu jestini unutmazlar inşallah.!!!..
Birileri gibi nankörlük yapmazlar ve gezinin hakkını verirler sanırım!..
Bana da bu konuda kentimizden sorular soranlar var.
“Sen neden Çanakkale gezisine katılmadın” diye soran da var.
“Seni davet etmediler mi?” diye takılanda.
Ben öyle evirip çevirmeden vede kıvırmadan  bana sorulan soruya direkt şu cevabı verdim.
“Evet beni davet etmediler?”
“Niye” diye sorduklarında da cevabım şöyle olmuştur:
“Ben  1994 yılından bu yana Kocamaz’a hep muhalif olmuşumdur. Eleştiriye tahammülü olmayan kişi beni niye davet ettirsin ki?”
“Ama  gerek Çanakkale konusunda, gerekse Nusrat Mayın gemisi konusunda en çok yazıyı sen yazmışsın. Bunları internetten google’ye sorduğumuzda çıkıyor” diye meraklı meraklı hatırlatanlar da var.
Onlara cevabım şöyle olmaktadır.
“Evet. Ben kahraman Nusrat için çok yazı yazdım. Haber yaptım. Hatta geçen ay bile Nusrat konusunda uzun bir yazı yazdım. Kocamaz’ın 23 yıllık görevi içinde en önemli  ve değerli hizmeti Nusrat’a sahip çıkmasıdır” dedim. Bunu yazıyla da dile getirdim. Yalnız bunları yaparken hiçbir zaman için Kocamaz’a yaranmak gayesi gütmedim.
Adama da hayatım boyunca oy vermedim.
Yani muhalif olduğum kişiden hiçbir zaman bir beklentim olmamıştır, olamaz da. Olmadı da.
Ben bir yazıyı yazıyorsam, inandığım konu ve inandığım dava  uğruna yazarım.
Üstelik  bırakın Çanakkaleye gitmeyi, sevmediğim kişilerle Cennete bile gitmem.
Bir diğer nokta..
 Çanakkaleye gidenler içinde bakalım kaç gazeteci arkadaş belediye bülteni dışında  tek satır haber veya köşe yazısı yazacak?
Yani bu gezinin hakkını kaç kişi verecek.
Onu da merak edenler takip etsin görsün.
Ben kendi işime bakarım..
Davet edilmeyen yere de cenaze dışında gitmem.
Çünkü cenazeye gitmek davet gerektirmez ve cenaze törenine katılmak sünnettir.
Bu hususta yazacaklarım da aynen böyle.
Allah kimseyi üç kuruş menfat için eğilip bükülenlerden eylemesin.
Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilenlerden yapmasın!..