Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI DAVRANIŞ


Özel Tarsus SEV İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları pasta ve meyve satışından elde ettikleri gelirle düzenledikleri yardım kampanyası ile satın alınan akülü sandalye, Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı(BEP) kapsamında evde eğitim gören Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Zeynep Yavaş’a evinde gerçekleştirilen ziyarette hediye edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Özel Tarsus SEV İlkokulu Müdürü Çiğdem Özyürekoğlu, Özel Tarsus SEV Ortaokulu Müdürü Emine Ayfer Aydın, Okul Aile Birliği üyeleri ve öğrencilerin de katıldığı ziyarette bir konuşma yapan Kalaycı “Gösterdikleri çaba, yarattıkları farkındalık ve örnek davranışlarından dolayı Özel Tarsus SEV İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerini can-ı gönülden kutluyorum. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bunun farkında olmamız lazım. Bugün yürüdüğümüz yolda, yarın sürünebiliriz. Tüm toplumdan bu konuda hassasiyet göstermesini bekliyor, bu gibi kampanyaların artarak sürmesini diliyorum” dedi.

“Sevgi Engel Tanımaz” sloganıyla geçmiş yıllarda başlatılan yardım kampanyasının bu yıl beşinci kez düzenlendiğini ve gelecek senelerde daha da büyümesini umduğunu ifade eden Çiğdem Özyürekoğlu da “Engelliler konusunda söylenecek çok şey var. Biz her zaman engellileri kendimizin ve toplumun bir parçası olarak görüyor, her zaman onlarla birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz. Engellilerin her türlü derdinde ve sıkıntısında yanlarında olmaya çalışıyoruz. İnsanları, engelli veya engelsiz diye sınıflandırmadan herkesi topluma yararlı bireyler olarak görüp ona göre hareket etmemiz lazım.” dedi.nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI DAVRANIŞ