Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

BAŞKAN CAN, LYS’YE GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, üniversite sınavına katılacak olan tüm öğrencilere başarılar diledi.
Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisan Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) 10 Haziran'da başlayacağını hatırlatan Başkan Can, sınavın gençlerin geleceği açısından öneminin büyük olduğunu belirtti.
Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı’nda öğrencilerin heyecanlarını bir kenara bırakmasını isteyen Belediye Başkanı Şevket Can, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek sınavın gençlerin hayata atacakları en önemli adımlardan birisi olduğunu ifade etti.
Sınava hazırlanmakta olan gençlerin büyük bir stres altında bulunduğunu ifade eden Başkan Can, sınavlara aynı stresle girmenin çok yanlış olacağını belirtti.
Başkan Can, 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran tarihlerinde, Türkiye genelinde yapılacak LYS’nin gençlerin geleceklerini belirleyeceğini belirtti.

Tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Can, “Sevgili öğrenciler, sizlerin iyi bir eğitim ve iyi bir meslek sahibi olmanızı istiyoruz. Toplumun ilerlemesi ve eğitim seviyesinin üst seviyelere çıkması için gençlerin yanındayız. Eğitim camiasının yanında, yerel yönetimler olarak bizler her zaman destek vereceğiz. LYS’de hepinize başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı BAŞKAN CAN, LYS’YE GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ