CHP TARSUS İLÇE ‘’ADALET’’İÇİN YÜRÜDÜ


CHP Tarsus İlçe Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte ‘’Adalet’’için yürüdü.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güven Park’ta başlayarak,İstanbul Maltepe Cezaevi önüne kadar sürecek olan ‘’Adalet ‘’ yürüyüşüne destek veren CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk,Cumhuriyet Alanı’nda yaptığı basın açıklamasında;
‘’15 Yıldır ülkeyi yöneten bir siyasal anlayış,içte toplumsal barışı dinamitlemiş,dışta tüm komşularıyla kavgalı,ülkeyi katliamlarla anılan bir hurma cumhuriyetine dönüştürmüştür.
15 yılın özeti çocuk Ceylin’dir,Aylan bebektir,kotrollü darbedir,binlerce ölüdür,dün mendili yalanan Fetullah’tır,bugün açık cezaevine dönüştürülmüş bir ülkedir,açlığa sefalete sürüklenmiş milyonlardır.
15 Temmuz kontrollü cemaat kalkışmasını bahane ederek,20 Temmuz darbesinin OHAL’idir,gazetecileri,bilim insanlarını,kamu çalışanlarını işsizliğe ve açlığa mahkum eden bir siyasal anlayışın faşizmidir.

Artık bıçak kemiktedir..!
Evrensel hukuk kuralları,insan hakları ve özgürlükler ayaklar altına alınmış,adalet damatlar ve yandaşlar için çalışır hale getirilmiştir.
Her tür hırsızlık ve yolsuzluk olağanlaşmş,darbe dönemlerini aratacak anayasal suçlar  keyfileşmiş,milli irade bizzat anayasal kurumlarca çalınmıştır.
Ülkeyi yönetenleri buradan uyarıyoruz;
Artık bıçak kemiktedir.
Damatlar çiftliğine hizmet ayğıtına dönüştürülmüş,yargı,dün yeni bir hukuk cinayetine daha imza atmıştır.mühimmat yüklü MİT Tırları davasında milletvekilimiz ‘’devletin gizli kalması gereken bilgilerini,siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak ‘’ suçunu işlemekle önce müebbet sonrada 25 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmış ve tutuklanmıştır.
Bu karar anayasal değildir,yasal değildir,meşru değildir.Suç üstü yakalanmış bir siyasal anlayışın,hukuku sopa olarak kullandığının resmidir.
Madem MİT Tırları silah değil,insani yardım malzemeleri taşıyordu,bu korku,bu telaş nedir.?Bebek bezi,bebek maması,serum şişesi ne zamandan beri devlet sırrı olmuştur.?
‘’Bilerek söylüyorum,vallahi,billahi o silahlar Türkmenlere gitmiyordu’’ diyen Başbakan Yardımcısı hangi ülkenin Başbakan yardımcısıdır..?
Sadece Suriye’de değil,dünyanın dört bir yanında,Gar meydanında,Taksimde,Ortaköy’de,Sultan Ahmet’de katliam,Beykoz’da piknik yapan caniler nereden silah almış,nerede tedavi görmüşlerdir.?
‘’Asabi Gençler’’kimlerdir..?Kimlerin kan kardeşi,kimlerin kankasıdır..?
Herkes çok iyi biliyor ki,bu yol Lahey’de savaş suçları mahkemesine çıkar.Eninde sonunda savaş suçlusu olmaktan kimse kendini kurtaramayacaktır.Kardeş hakları kırmanın,kırdırmanın bedeli mutlaka ödenecektir,ödenmelidir.
Memleket için,demokrasi için,evrensel hukuk için,insan hakları için,adalet için artık ‘’amasız,fakatsız,ancaksız,’’sokaktayız ve asla geri dönmeyeceğiz.
Barıştan,insan haklarından,hukukun üstünlüğünden,adaletten,demokrasiden yana tüm güçleri birleşik mücadeleye çağırıyor,duyarlı Tarsus kamuyounu saygıyla selamlıyoruz.’’dedi.