Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Tarsus’a geldi.
Yapıcıoğlu, partisince  Kent düğün salonunda vatandaşlar ve partililer için düzenlenen iftar programında, ramazan ayına ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.
Yemekte HÜDA PAR Tarsus ilçe başkanı Mehmet Ali Kutan, Ak parti ilçe başkanı İbrahim Gül ve Saadet Partisi ilçe başkanı Hüsamettin Alınmış da bulundu.
 Kuranı Kerim tilavetinden sonra bir konuşma yapan  Zekeriya Yapıcıoğlu, "Aramızdaki çekişmeleri kullananlar bizleri birbirimizin aleyhine kışkırtıp eskiden kendi askerlerini gönderip işgal ettikleri ülkelerimizi şimdi bizden birilerinin eliyle karıştırıyorlar, bizim kanımızı bizim çocuklarımızla döktürüyorlar." dedi.
 Dünyanın pek çok köşesinde İslam beldelerinin acı içinde olduğunu belirten Yapıcıoğlu, "Rabbim bütün şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin. Mavi Marmara saldırısının yıl dönümünde Kudüs ve Filistin toprakları kuşatma altında. Dünyanın pek çok köşesinde islam beldeleri benzer acılar yaşamakta. Kudüs, siyonistlerin işgali altındayken pek çok beldede Müslümanlar birbirlerine silah doğrultmakta." dedi..
 Yapıcıoğlu, gücün Batı'nın dayattığı gibi silahtan değil de birlik ve beraberlikten alınması gerektiğini vurgulayarak, "Aramızdaki çekişmeleri kullananlar bizleri birbirimizin aleyhine kışkırtıp eskiden kendi askerlerini gönderip işgal ettikleri ülkelerimizi şimdi bizden birilerinin eliyle karıştırıyorlar, bizim kanımızı bizim çocuklarımızla döktürüyorlar. Gücümüzü Batı'nın bize dayattığı gibi silahtan değil de birlik ve beraberliğimizden almış olsaydık, biz bu halde  olmazdık" diye konuştu.
Yemekte HÜDAPAR Tarsus ilçe başkanı Mehmet Ali Kutan, Ak parti ilçe başkanı İbrahim Gül ve Saadet Partisi ilçe başkanı Hüsamettin Alınmış da  Yazıcıoğlu ile görüştü.