JANDARMA TEŞKİLATININ 178. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TARSUS’TADA KUTLANDI


Jandarma Teşkilatının 178. kuruluş yıldönümü    Tarsus’ta da Kültür merkezinde   törenle kutlandı.
 75. Yıl Kültür Merkezinde tören düzenlenen törende günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İlçe  Jandarma Komutanı Binbaşı Mahmut Erin, "Modern teknolojinin bütün imkanlarını etkinlikle kullanabilen, milli, ahlaki ve mesleki değerlere yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirmeyi gayret, azim ve inancı içerisindedir. Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan  Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş,  Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır" dedi.
Daha sonra söz alan  Tarsus Kaymakamı  Yüksel Ünal, ‘gece gündüz, 24 saat esasına göre vatandaşa hizmet veren  Jandarma personelleri ile gurur duyuyorum. İçişleri Bakanlığımızın  Jandarma Komutanlığı ve  Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığımızın sağ ve sol kollarıdır. Evlerimizde rahat uyuyabiliyorsak bu onların sayesindedir. Adalet kuramı içinde devlet olma özelliği güvenliktir. Güvenliğimizi gece gündüz sağlayan  Jandarma bizlerin gururudur. Varlığınız bize güven veriyor" dedi.

Tören sonunda protokol üyeleri tarafından Şehit Yüzbaşı  Halil Özdemir'in annesi Hürü Özdemir'e, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu'na ve Kuvayi Milli Derneği Başkanı  Mehmet Topal'a çiçek verildi. Şehitler ve için Kuranı Kerim okunup dua edildi.