TARSUS BELEDİYESİ, 10 GÜNDE 60 BİN KİŞİYE İFTAR, 20 BİN KİŞİYE DE SAHUR YAPTIRDI.


Tarsus Belediyesi, 10 günlük Ramazan’da 60 bin kişiye iftar, 20 bin kişiye de sahur yaptırdı.  Ramazan ayının bütün güzelliği ve bereketi Türkiye’de tek peygamber kabrinin bulunduğu Hz. Daniyal Meydanında yaşanıyor.
Tarsus Belediyesi tarafından Hz. Daniyal Makamı Meydanında düzenlenen iftar programında her gün iftarda 6 bini aşkın vatandaş aileleri ile oruçlarını açarken, 2 bin kişi de sahurunu yapıyor.
Hz. Daniyal Makamı Meydanının Tarsuslulara dar geldiği programlarda Ulucami ile Adana Bulvarı’na kadar olan yol trafiğe kapatılarak, masalar açılıyor. Masalara oturan vatandaşlara üç çeşit yemek ve çorba veriliyor.
Program öncesi İlahi Sanatçısı Hasan Önal’ın seslendirdiği parçalarla, konuklar adeta  mest oluyor.
3 yıldır Hz. Daniyal Meydanında iftar ve sahur programları düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, Hz. Daniyal Meydanında gerçekleştirilen programın  Sultan Ahmet’i aratmadığını, çok güzel bir ramazan programı düzenlediklerini söyledi.
Başkan Can, “Bereket Peygamberi olarak bilinen ve Türkiye’nin tek peygamberi kabri olan Hz. Daniyal Meydanında Ramazan ayının manevi havasına uygun olarak paylaşma ve dayanışma içerisindeyiz.
Bizim bir sloganımız var, “Biz büyük bir aileyiz”. İşte bu sloganla Ramazan ayında halkımızla gönüllerimizi birleştiriyoruz ve birlikte sahurumuz ile iftarımızı yapıyoruz.
Tarsus’ta belediyecilik hizmetleri verirken, insanlarımızı bir araya getirmeyi, kaynaştırmayı amaçlıyoruz. Sadece belediyecilik hizmetleri değil, sosyal hizmetlerle de insanlarımızı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile Mübarek Ramazan ayının vatandaşlarımıza, memleketimize, ülkemize ve dünyaya barış, huzur, sevgi ve kardeşlikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Başkan Can, ayrıca her gün teravih namazının ardından 2 camide İkram Çeşmesi’nde vatandaşlara limonata ikram ettiklerini söyledi.