TARSUS TÜM EMEK DER EMEKLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI


BAŞKAN  M. BÜLENT GÖZENER : ''EMEKLİLER ÖYLE BİR KENARA  ATILACAK  İNSANLAR DEĞİL, BİRER TECRÜBE  ABİDELERİDİR''
Her yıl  30 Haziran tarihinde kutlanan Emekliler günü münasebetiyle  Tarsus’ta da bir etkinlik yapıldı.
 Atatürk anıtında  Tüm Emek Der  Tarsus ilçe yönetimi ve başkanı  Mehmet Bülent  Gözener bir açıklama yaptılar.
Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro’nun da  katıldığı törende önce bir dakikalık saygı duruşunda bulunup ardından İstiklal marşı okundu.
Anıta çelenk koyan başkan Bülent Gözener,  konuşmasında tüm emeklilerin gününü kutladı.
Başkan Gözener yaptığı konuşmada “Emekliler evinde ölümü bekleyen insanlar olarak görülüyor. Biz bunun böyle olmadığını yaptığımız etkinlikler ve çalışmalarla gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.  Emekliler bugün zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Türkiye’de  her üç emekliden  birinin evi yok.  Emeklilerin yaşam seviyesinin yükseltilmesi lazım. Biz Tüm Emek Der Tarsus şubesi olarak bugün  emeklilerimizin öncelikle konut sahibi olması için çalışıyoruz’’ dedi.
  Yıllarca, iş hayatı alanında,emek verip çalışmış emekli olmuş, tüm Emeklilerimizin 30 Haziran Emekliler Gününü kutluyorum. Bu önemli tarih  Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli olduğu 30 Haziran 1927 tarihi olarak baz alınmıştır ve bu nedenle emekliler günü 30 Haziran’da kutlanmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren  emeklilerimizin yaşam standartlarının en güzel bir noktaya gelmesini  istiyoruz” dedi.
Başkan Gözener, Ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinerek terör  nereden gelirse gelsin karşısında olduklarını ve kınadıklarını ifade ederek, geçmişte memleketimiz için her alanda nasıl çalıştıysak, yeri geldiğinde vatan savunmasında da seve seve yer alırız. Emekliler öyle bir kenara  atılacak  insanlar değil, birer tecrübe  abideleridir dedi.

Emekliler günü münasebetiyle  protokol ziyaretleri gerçekleştirildi. Başkan Gözener de tebrikleri kabul etti.